DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Prosty sposób na szybkie umycie kuchennej tarki
Weronika Dadok
Weronika Dadok 21.03.2022 22:16

Prosty sposób na szybkie umycie kuchennej tarki

tarka kuchenna
Pixabay

Czyszczenie tarki kuchennej to zmora każdej osoby, która choć raz próbowała umyć ją chwilę po starciu sera. Na szczęście z pomocą przybywa genialny sposób, które spowoduje, że ta czynność stanie się zdecydowanie łatwiejsza i szybsza.

Świetny sposób na mycie kuchennej tarki

TikTok jest aplikacją, którą można wykorzystać także w bardzo praktyczny sposób. Znajdziemy na niej na przykład wiele filmików, które zawierają wspaniałe porady dotyczące pielęgnacji domu. Teraz udało się nam znaleźć trik, który pozwoli pożegnać się z trudami czyszczenia kuchennej tarki.

Do dokładnego oczyszczenia kuchennego sprzętu został użyty tani i naturalny produkt, który niemalże każdy posiada w swojej kuchni.

Wystarczy połowa cytryny i opcjonalnie kilka kropel płynu do mycia naczyń. Najpierw wystarczy przeciąć cytrynę na dwie części, następnie wziąć jedną z nich i wycisnąć odrobinę płynu do mycia naczyń na otwartą stronę.

Kolejnym krokiem jest po prostu przecieranie połówką cytryny brudnej powierzchni kuchennej tarki. Na sam koniec płuczemy ją pod bieżącą wodą.

Ten domowy sposób pozwoli pozbyć się zabrudzeń, które zostają w małych szczelinach sprzętu. Dodatkowo jest naturalny i tani, a świeży zapach cytryny umili pracę.

Od czasu do czasu można wykorzystać także ocet jabłkowy, który dzięki swoim właściwościom odkażającym zapewni bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonywanych posiłków.

Poniżej znajdziesz film, który dokładnie obrazuje proces czyszczenia kuchennej tarki.

@carolina.mccauley Simple trick to clean your grater 🍋🧽🌟 #cleaningtips #tipsandtricks #homehackswithcarolina #cleaninghacks ♬ TWINNEM - Coi Leray

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Polecane