Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Przed snem wrzuć do toalety 2 ząbki czosnku. Rano będziesz zdumiony
Kamil Świętek
Kamil Świętek 29.05.2023 14:25

Przed snem wrzuć do toalety 2 ząbki czosnku. Rano będziesz zdumiony

Jak wyczyścić toaletę?
Canva/valeriysurujiu, Getty Images

Czyszczenie toalety nie musi być nudnym, trudnym i czasochłonnym zajęciem. Jeśli wykorzystasz do tego celu alternatywne metody, Twoja muszla będzie czysta jak nigdy dotąd bez zbędnego szorowania. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Czyszczenie toalety – mamy na to sposób

Z czym kojarzy Ci się czyszczenie toalety? Niezbyt przyjemny zapach, nudna praca, która wymaga sporo czasu? Skończ z tym. Prawdopodobnie dalej robisz to w nieodpowiedni sposób.

Umówmy się – chemia do czyszczenia toalet nie jest tak skuteczna, jak mogłaby się wydawać. Najczęściej jedynie zmiękcza ona brud, nie usuwając uporczywych osadów. Niezależnie od użytego środka i tak będziesz musiał użyć szczotki do doczyszczenia pozostałości brudu.

Tymczasem istnieje na to inny, domowy sposób. Wystarczy, że użyjesz ząbków czosnku do usunięcia wszelkich zabrudzeń z Twojej toalety. Czystość i brak brzydkiego zapachu są pewne. Poznaj sposób jak tego dokonać.

Tani środek z apteki przeciw żółknięciu liści ogórka. Z łatwością ochronisz go przed chorobami Ceny truskawek spadają na łeb na szyję. Będzie jeszcze taniej

Czyszczenie toalety za pomocą czosnku – instrukcja krok po kroku

Propozycja czyszczenia toalety za pomocą czosnku wydaje się co najmniej dziwna. Czemu jednak jej nie wypróbować, skoro wedle deklaracji jest ona skuteczna? Czosnek pełen jest nie tylko witamin i minerałów. Zawiera także sok i olejki eteryczne, w których skład wchodzi wiele siarczanów i allicyna. Związki te mają działanie bakteriobójcze i grzybobójcze.

Zauważ, że wspomniane właściwości czosnku odpowiadają właściwością środków chemicznych. Oznacza to, że czosnek może z powodzeniem je zastąpić, a nie ukrywajmy – jest on znacznie tańszy od popularnych środków do czyszczenia toalet.

Aby wykorzystać czosnek do czyszczenia toalety, wystarczy przeciąć na pół dwa ząbki czosnku i wrzucić je na wieczór do toalety. Po całej nocy należy po prostu spłukać wodę, a w razie konieczności powtórzyć zabieg. Zaleca się jego stosowanie 1-2 razy w tygodniu.
 

Czosnek.png
Canva/TanyaLovus, Getty Images Pro

Jak często czyścić toaletę?

Jak często należy czyścić toaletę? Nie ma na to złotej rady. Pamiętajcie, że niezależnie od stosownej metody, w dbaniu o higienę toalety ważna jest systematyka.

Im częściej ją czyścicie, tym prościej utrzymać ją w idealnym stanie. Powierzchowny brud i osad, można z łatwością usunąć bez znajomości specjalistycznych metod.

Drodzy Czytelnicy, znaliście domowe sposoby na czyszczenie toalety?

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10