Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Rozpuść w wodzie i umyj podłogę. Będzie lśnić jak nowa
Paulina Korzec
Paulina Korzec 08.06.2024 15:00

Rozpuść w wodzie i umyj podłogę. Będzie lśnić jak nowa

Mop
Fot. Canva/VVoleVale

Mycie podłóg to kwestia zarówno estetyki, jak i higieny. Czysta podłoga sprawia, że wnętrze od razu prezentuje się znacznie lepiej, a pozbywając się plam, usuwamy również siedliska bakterii i zarazków. To ważne szczególnie, gdy mamy w domu dzieci.

Niekiedy jednak nawet po umyciu podłoga nie prezentuje się najlepiej. Plamy z brudu znikają, ale pojawiają się nieestetyczne zacieki. Jak temu zapobiegać? Mamy sprawdzony sposób.

Po myciu podłogi zostają smugi?

Mycie podłóg to jedna z rutynowych czynności, jakie wykonujemy, by utrzymać mieszkanie w czystości. Kurz, błoto, resztki jedzenia, sierść zwierząt - wszystko to jest pożywką dla zarazków i sprawia, że panele czy kafle prezentują się mało estetycznie.

Chcąc dokładnie umyć podłogę, sięgamy po gorącą wodę i dodajemy do niej duże ilości detergentu. To błąd. Wysoka temperatura wody sprawia, że ciecz szybko wyparowuje, a na podłodze zostaje sam płyn do mycia w postaci nieestetycznych smug.

Również zbyt chłodna woda się nie sprawdzi - detergent niedokładnie się rozpuści i także osadzi się na posadzce w postaci lepkiego filmu. Jak w takim razie wyczyścić podłogę? Jest na to doba metoda.

Mycie podłogi
Fot. Canva/Martyna87

Tym skutecznie doczyścisz podłogę

Aby skutecznie domyć podłogę bez efektu smug, wystarczy wykorzystać do tego celu tabletkę do zmywarki. Bogaty skład kapsułek obejmuje enzymy i substancje czyszczące, dezynfekujące, a także pielęgnujące i nabłyszczające powierzchnię. To kompleksowe działanie możemy wykorzystać także w czyszczeniu podłóg.

Przygotujmy prosty roztwór do mycia podłogi. Jedną kapsułkę rozpuszczamy we wiadrze z ciepłą wodą i tak przygotowanym płynem myjemy podłogi, zarówno kafelki, jak i panele. Brud i plamy z żywności zostaną rozpuszczone, a po umyciu podłoga będzie pięknie błyszczeć.

Inne zastosowania tabletki do zmywarki

Mycie podłogi to nie jedyne zastosowanie niezwykłego płynu z tabletki do zmywarki. Skoncentrowane działanie kapsułek możemy wykorzystać również do czyszczenia kafli na ścianach w kuchni i w łazience, luster, a nawet okien. Efekt? Błyszczące szyby bez smug.

Bardziej oczywistym zastosowaniem tabletki do zmywarki jest mycie garnków i blach z przypalonym dnem. Twardy osad może nie puścić w zmywarce, ale wystarczy jedną kapsułkę rozprowadzić w niewielkiej ilości wody i tak przygotowaną pastą wyszorować naczynia, by przywrócić im dawny blask.

Zobacz także: