Rzeżucha w skorupce od jajka
Screen ekranu z filmu zamieszczonego na portalu Youtube morelka3
Weronika Dadok - 23 Marca 2021

Rzeżucha w skorupce od jajka

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a my zaczynamy do niej przygotowania. Wtedy pojawia się pytanie o to, jakie ozdoby będą prezentować się najlepiej. W tym artykule podpowiemy, jak stworzyć piękny, oryginalny i naturalny stroik dedykowany właśnie na te wyjątkowe Święto.

Rzeżucha to cudowna roślina, która gości w naszych domach najczęściej w okolicach Wielkanocy. Ma wiele cennych witamin oraz sporą ilość wapnia.

Przyczynia się do poprawy przemiany materii i zachwyca swoimi walorami estetycznymi. Mało tego - rośnie bardzo szybko i nie wymaga wiele opieki.

W tym artykule podpowiemy, jak zaskoczyć swoich gości podczas nadchodzących Świąt. Uda się to z pewnością przy pomocy nietypowej ozdoby ze skorupek po jajkach i wyżej omawianej rzeżuchy.

Rzeżucha w skorupkach od jajek

Zrobienie tej dekoracji wbrew pozorom jest bardzo proste. Będziemy potrzebować nasionek rzeżuchy oraz jajek. Do tego niezbędna będzie także bawełniana wata służąca, jako podłoże.

Gdy umieścisz tabletkę do zmywarki w piekarniku, stanie się coś niezwykłego. Efekty są zaskakująceGdy umieścisz tabletkę do zmywarki w piekarniku, stanie się coś niezwykłego. Efekty są zaskakująceCzytaj dalej

Jajka możemy uprzednio ugotować na twardo. Możemy także posadzić roślinę w wydmuszkach, dzięki temu jajko stanie się wyższe, jednak nie zapomnijcie o tym, aby sparzyć wydmuszki.

Watę namaczamy i wkładamy do skorupki. Jajka nią wypełnione można przełożyć do wytłaczanki lub kieliszków do jajek.

Do każdego jaja wsypujemy nasiona rzeżuchy. Nie musimy martwić się ilością, może być ich nawet całkiem sporo.

Na sam koniec przygody z tworzeniem ozdoby nadszedł czas na oczekiwanie, aż rzeżucha urośnie i wykiełkuje. Możemy spróbować przyspieszyć ten proces, przykrywając ją plastikową butelką po wodzie mineralnej, ucinając jej dno.

Ile czasu będziemy czekać, aż rzeżucha wyrośnie ze skorupki od jajka?

Zwykle czas wzrostu rzeżuchy kojarzy się nam z długim procesem. Na szczęście na efekty dekoracji nie musimy czekać zbyt długo. Już po tygodniu możemy spodziewać się rzeżuchy wyłaniającej się z waty.

Dekorację warto zrobić najpóźniej tydzień przed Wielkanocą. Jeśli chcemy, możemy posadzić rzeżuchę także w ziemi ogrodowej, urośnie równie szybko.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News