Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Sama robi lampy z egzotycznego warzywa. Idealnie pasują w każdym wnętrzu
Kamil Świętek
Kamil Świętek 03.06.2024 09:18

Sama robi lampy z egzotycznego warzywa. Idealnie pasują w każdym wnętrzu

Lampa z tykwy
Fot. dziendobry.tvn.pl

Jeśli jesteście zwolennikami produktów handmade, po tym odcinku Dzień Dobry TVN na pewno oszaleliście z zachwytu. Pani Monika Madejek pochwaliła się patentem. Na stworzenie nietypowych lamp.

Wykorzystała do tego celu egzotyczne warzywo, które samodzielnie uprawia. Jeśli sądziliście, że tykwa to tylko dodatek do sushi, byliście w ogromnym błędzie.

Jak stworzyć lampę z tykwy?

Pani Monika Madejek twierdziła na łamach Dzień Dobry TVN, że wykonanie lampy z tykwy wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wysiłek całkowicie wynagradza efekt.

- Przede wszystkim tykwa musi dojrzeć. Nie zrywamy jej w trakcie, tylko czekamy do jesieni i wtedy, jak już przestaje rosnąć, możemy zacząć proces suszenia, który trwa około trzech miesięcy - powiedziała.

Po odpowiednim obrobieniu materiału pozostało jedynie dać upust swojej kreatywności. Pani Monika twierdzi, że jest samoukiem, a mimo to samodzielnie przygotowuje projekty i wykonuje konstrukcje.

Lampy z tykwy 2.jpg
Fot. dziendobry.tvn.pl

Ile zajmuje wykonanie lampy z tykwy?

Prowadzący Dzień Dobry TVN nie mogli powstrzymać się od zapytania, ile trwa wykonanie wspomnianej lampy z tykwy. Proces ten wymaga nieco zachodu, ale czego nie robi się dla posiadania jedynego w swoim rodzaju dzieła sztuki?

- Przeważnie to jakieś 4 godziny rysowania, 5-6 godzin wiercenia i 4-5 godzin malowania [...] Jestem samoukiem. Wszystkie wzory wymyślam, ale też wzoruję się na jakichś tkaninach, obrazach. Na tykwie można naprawdę bardzo dużo rzeczy zrobić: koty, pieski, dziecięce motywy - dodała.

Czy dasz radę wykonać lampę z tykwy?

Zdecydowanie, jeśli zainteresowała Was tematyka tworzenia lamp z tykwy i chcielibyście spróbować tego typu aktywności, uzbrójcie się w cierpliwość.

Paulina Krupińska i Damian Michałowski postanowili na własnej skórze przekonać się, jak wymagające jest to zadanie. Ich misja była prosta - mieli samodzielnie wyciąć wzór na tykwie. Jak poradzili sobie z tym zadaniem?

- Jeżeli nam taka dziura sprawiła problem, to ja nie wiem, jak ty robisz te maluteńkie wzory - przyznała prowadząca programu.

Na szczęście nad procesem twórczym czuwała pani Monika, którą zdradziła, że organizuje liczne szkolenia z zakresu tworzenia lamp z tykwy, starając się tym samym rozpromować tę nietypową sztukę.

Lampy z tykwy 3.jpg
Fot. dziendobry.tvn.pl

ZOBACZ TAKŻE: