Prosty, skuteczny oprysk na mszyce. Domowy sposób

Mszyce to prawdziwa ogrodowa zmora. Niezależnie od tego, czy posiadacie przydomowy ogródek, czy potężną plantację, wiecie, że walka z tymi insektami nie należy do najprostszych.
Pewnie wielokrotnie stosowaliście przeciw nim specjalistyczne drogie opryski, które były bardziej lub mniej skuteczne. Tymczasem okazuje się, że wystarczy zastosować ziołowo-drożdżowy oprysk, który w mig rozprawi się z tym przykrym problemem.
Jak rozpoznać obecność mszyc w ogrodzie?
Obecność mszyc w ogrodzie poznacie gołym okiem. Jeśli zobaczycie te insekty na wierzchołkach młodych pędów lub podgryzione liście roślin, możecie być pewni, że mszyce zadomowiły się w waszym ogrodzie.
Insekty te najczęściej atakują: bób, buraki, koper, drzewa owocowe, truskawki i ozdobne rośliny doniczkowe. Gdy skończą posilać się jedną rośliną, w mig przeniosą się na następne okazy.
Dlatego też, jeśli zauważycie je w swoim ogrodzie, czym prędzej reagujcie. W przeciwnym razie mszyce zrobią sobie z waszych upraw ucztę życia – na niekorzyść dla was, to wy zapłacicie „rachunek” za tę wyżerkę.

Ten oprysk czyni cuda w ogrodzie
Zamiast stosować specjalistyczne środki przeciw mszycom, warto zastanowić się nad stworzeniem domowego oprysku. Ten z łatwością przygotujecie, wykorzystując tymianek, oregano i drożdże.
Wystarczy 50 gramów drożdży zmieszać z 1 litrem letniej wody, a następnie dodać do niej 250 gramów cukru. Tak przygotowany preparat odstawcie na 2 tygodnie, a następnie wsypcie do niej 20 g oregano i 20 g tymianku.
Teraz ponownie odstawcie preparat na 7 dni. Pozostało już tyle przecedzić go i odpowiednio rozcieńczyć. Na 100 ml preparatu polecamy dolać 2-3 litrów wody.
Jak używać oprysku na mszyce?
Wspomniany oprysk warto stosować nawet codziennie na wszelkie zainfekowane rośliny oraz prewencyjnie na rośliny sąsiednie. Szczególną uwagę zwróćcie na opryskanie pąków, kwiatostanów i młodych pędów, które są najbardziej narażone na ataki mszyc.
Oprysk ten ma jeszcze jedną zaletę. Wykazuje on działanie wzmacniające, hamuje rozwój bakterii i grzybów. Polecamy dodanie do każdego oprysku kilka kropli płynu do mycia naczyń lub nieco szarego mydła, aby oprysk dłużej utrzymywał się na roślinach.

ZOBACZ TAKŻE:
- Japońska metoda uprawy ogórków. Rosną szybciej
- Duży błąd w uprawie czosnku i fasoli. Tym ich nie podlewaj
- Chcesz mieć dorodne hortensje? Zmieszaj z wodą 1 składnik i podlej













