Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Sto razy lepsze niż folia aluminiowa na gołębie. Ptaki uciekną w popłochu
Kamil Świętek
Kamil Świętek 02.06.2024 16:04

Sto razy lepsze niż folia aluminiowa na gołębie. Ptaki uciekną w popłochu

Gołębie na balkonie
Fot. Canva/Diego Coppola, Getty Images

Folia aluminiowa to prawdziwa zmora osób mieszkających w wielkomiejskich aglomeracjach. Ptaki te szczególnie umiłowały sobie wicie gniazd i przesiadywanie na naszych balkonach.

Czy jednak możemy coś z tym zrobić? Jeśli dotąd stosowaliście stare sprawdzone metody w postaci folii aluminiowej, czy płyt CV rozwieszonych na balkonie, mamy dla was coś o wiele lepszego.

Dlaczego należy przeganiać gołębie z balkonu?

Gołębie na balkonie to bardzo poważny problem nie tylko przez psucie całej jego estetyki. Niestety, są to niezwykle hałaśliwe i brudzące zwierzęta.

Mało tego, gołębie mogą przenosić groźne choroby, a ich odchody są co najmniej trudne do usunięcia z balkonowych płytek. Jeśli nie zadziałacie w porę, wówczas będziecie mieli poważne problemy.

Usunięcie gniazda gołębi może być bowiem utrudnione. Ptaki te są objęte ochroną, dlatego nie możemy niszczyć ich gniazd. Lepiej działać zawczasu i oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów.

Gołębie na balkonie 2.jpg
Fot. Canva/IKALSEMI, Getty Images

Jak wykurzyć gołębie z balkonu?

Aby wykurzyć gołębie z balkonu naprawdę nie potrzeba wiele. Zamiast płyt CD, czy folii aluminiowej rozwieszonych na balkonie (co nieraz bardziej irytuje naszych sąsiadów, niż ptaki), lepiej zastosować naturalne metody walki z gołębiami.

Gołębie na balkonie nie będą zachwycone z obecności na nim olejków eterycznych, czy octu. Wystarczy dodać kilka kropel eukaliptusowego olejku eterycznego do płynu do podłóg, a następnie umyć balkon.

Jeśli jednak wolicie użyć octu, zmieszajcie go z wodą w proporcji 1:1. Gwarantujemy, że do waszego balkonu nie zbliży się żaden gołąb.

Oto najlepsza alternatywa dla folii aluminiowej

Jeśli jednak chcielibyście zastosować dodatkową ochronę na wasz balkon, przyczepcie na nim dziecięce kolorowe wiatraczki albo błyszczące tasiemki.

Jeśli połączycie fizyczne odstraszacze z tymi zapachowymi, jesteśmy przekonani, że gołębie na balkonie staną się tylko waszym przykrym wspomnieniem. Takiego miksu zapachów i palety barw nie będzie w stanie zdzierżyć żaden ptak.

Gołębie na balkonie 3.jpg
Fot. Canva/Olga Donchuk, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: