DomekIOgrodek.pl
policja

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Para seniorów prawie zamarzła we własnym domu

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Przykra sytuacja miała miejsce w gminie Szczucin. Funkcjonariusze przybyli do domu małżeństwa seniorów, gdzie panowały zagrażające zdrowiu i życiu warunki, a temperatura wynosiła 0 stopni Celsjusza. Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom w to,

Jak się okazuje, zima potrafi być okrutna szczególnie dla starszych i samotnych ludzi, którzy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych. Jeśli takie osoby nie mają bliskich sąsiadów lub znajomych, to może im grozić nawet utrata zdrowia lub życia.

Jak informuje na swojej stronie Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, dzielnicowi starają się dbać o takich obywateli i regularnie utrzymywać z nimi kontakt. Cyklicznie organizują obchody, które mają na celu sprawdzenie, w jakim stanie są seniorzy mieszkający z dala od miasta. Mogą wtedy liczyć na ewentualną pomoc urzędników.

Para seniorów ogrzewała się parą z garnka

Jak informuje KPP w Dąbrowie Tarnowskiej, 12 lutego miała miejsce wizyta kontrolna u 78-letniej pary seniorów. Gdy dwóch funkcjonariuszy weszło do ich domu, nie mogli uwierzyć, w jakich warunkach żyje małżeństwo.

Okazało się, że temperatura w budynku była zagrożeniem dla ich zdrowia i życia - oscylowała w granicach 0 stopni Celsjusza! Na zewnątrz panował wtedy przeszywający 14-stopniowy mróz.

Staruszkowie nie mieli opału i byli skrajnie wyziębieni. Ich jedyne źródło ogrzewania domu może wprawić w osłupienie. Otóż używali w tym celu podgrzewanego elektrycznie garnka, którego para była jedynym źródłem ciepła.

Całe szczęście, że policjanci przybyli na miejsce w samą porę. Być może jeden dzień później byłoby już za późno.

Pomoc dotarła do pary zziębniętych seniorów

Funkcjonariusze natychmiast zaopiekowali się starszym małżeństwem. Szybko zawiadomili lokalne władze i wspólnymi siłami zorganizowano pomoc.

Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin zorganizował opał, którym można było w końcu ogrzać dom. Na miejscu pojawiła się również pomoc medyczna - należało sprawdzić stan zdrowia 78-latków.

Pracownicy urzędu gminy pomogli wnieść do budynku opał, a funkcjonariusze zadbali o narąbanie drewna i rozpalenie go w piecu. O zaistniałej sytuacji poinformowano opiekę społeczną. Dzięki tym krokom staruszkom uda się przeżyć zimę.

Źródło: dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl, gdzie możecie przeczytać o opisanej przez nas policyjnej interwencji.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • „Maja w ogrodzie”: Popielarska ostrzega przed szkodnikiem

  • Mężczyzna zawisł na furtce swojego domu

  • Podszywali się za służby i okradli mieszkanie

Zdjęcia pochodzą z ze strony dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl, gdzie możecie przeczytać o opisanej przez nas policyjnej interwencji.

Podobne artykuły

pająki

Aktualności

Tysiące pająków w Australii ucieka przed powodzią. Obsiadają ogrodzenia i nacierają na ogrody

Czytaj więcej >
dziecko

Aktualności

Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

Czytaj więcej >
Napad na babcie w mieszkaniu oszustwo

Aktualności

Podszywali się pod służby i okradli mieszkanie

Czytaj więcej >
dzik

Aktualności

Dzik utknął w ogrodowym basenie. Załamał się pod nim lód

Czytaj więcej >
igloo

Aktualności

Domowe igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finał

Czytaj więcej >
kuchenka

Aktualności

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająków

Czytaj więcej >