DomekIOgrodek.pl
plamy na ścianie

Freepik

Sposoby na czyszczenie ścian

18 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Udostępnij:

Nasze codzienne sprzątanie często ogranicza się do zadbania o meble, podłogi oraz okna czterech kątów. Warto jednak zwrócić uwagę również na wygląd naszych ścian, które stanowią większość powierzchni mieszkalnej. Oto kilka sposobów, które ułatwią usunięcie brudu z malarskiej nasady domu.

Pielęgnacja mieszkania zazwyczaj ogranicza się do sprzątania rzeczy codziennego użytku. Jest to zrozumiałe, że chcemy korzystać z czystych i estetycznych przedmiotów. Pamiętajmy jednak o zadbaniu także o ściany oraz ich regularnym czyszczeniu. To one są wizytówką, która otacza nas każdego dnia.

Jak podjąć się czyszczenia ścian?

Sposób radzenia sobie z zanieczyszczeniem wynika z samego rodzaju zabrudzenia. Do czyszczenia ścian powinniśmy przykuć szczególną uwagę, ponieważ ich stan jest najbardziej widocznym elementem domu.

Rysunki na ścianie

Ten rodzaj zabrudzeń jest najczęstszym z możliwych jeśli posiadamy małe dzieci. Ciekawskie świata pociechy nie zważają czy ich kolorowe kredki i mazaki lądują na papierze, czy też na niedawno pomalowanej ścianie. Oczywiście nie trzeba wtedy wpadać w panikę. W naszym dom znajduję się mnóstwo gadżetów, które pomogą nam w czyszczeniu ścian z tych zabrudzeń.

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk sprzedała dom. Już udało jej się znaleźć nowe, równie imponujące lokum

CZYTAJ DALEJ

Na niewielkie kreski doskonale sprawdzi się soda oczyszczona. Mieszając składnik z wodą, doprowadź do powstania papki. Taką substancją możesz przetrzeć ściany, pozostawiając je bez zabrudzeń.

Pasta do zębów również pomoże w czyszczeniu ścian z arcydzieł naszych dzieci. Wystarczy na zwilżoną szmatkę nanieść odrobinę produktu, po czym zacząć pocierać zabrudzone miejsce. Pamiętaj, aby potem przelać zabrudzenia czystą wodą.

Tłuste plamy na ścianie

Codzienne gotowanie to nie tylko radość z samodzielnie przyrządzonych posiłków. Opary z kuchni oraz składniki żywności mogą zabrudzić naszą ścianę. Wtedy warto sięgnąć po inne produkty, które również znajdują się w kuchni.

Mąka ziemniaczana doskonale radzi sobie przy czyszczeniu ścian z zaschniętych plam tłuszczu. Wystarczy zanurzyć gąbkę w mące, a następnie potrzeć zabrudzone miejsce. Po 5-10 minutach wszystko spłukujemy wodą oraz przecierami ręcznikiem papierowym.

Użytecznym sposobem będzie również mycie ścian roztworem octu z wodą.

Jak zaopiekować się wyczyszczonymi ścianami?

Czasami zabrudzenia ścian nie zostaną usunięte przy pomocy domowych sposobów. Szorowanie nawierzchni malarskiej oraz powstałe zacieki wymuszą odnowienie koloru ścian. Warto wtedy zastanowić się nad wyborem odpowiedniej farby, która ochroni nasze fasady oraz ułatwi ich czyszczenie.

Zwykła farba, położona kilkoma warstwami, potrzebuje szczególnego traktowania, by zlikwidować pojawiające się zabrudzenia. Warto więc zainwestować w produkt specjalistyczny. Czyszczenie ścian pokrytych zmywalną farbą akrylową, satynową lub lateksową jest proste. Przy zabrudzeniach możesz wykorzystać sposoby opisane w tym artykule.

Aby Twoje ściany zawsze świeciły czystością i nie wymagały renowacji, raz na miesiąc sprawdź ich stan. Regularnie usuwaj zbierający się kurz, zatynkuj dziury oraz wytrzyj plamy. W ten sposób Twój dom będzie najlepszą wizytówką dla spędzających w nim czas gości.

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Rośliny chronione w Polsce – co powinieneś wiedzieć?

Źródło: Deccoria

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Czy nadajesz się na architekta krajobrazu?

Pytanie 1 z 4

Co to jest patio?

Weronika Chmielewska Autor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Porady domowe

Trik, który sprawi, że obrus będzie śnieżnobiały. Genialnie sprawdzi się przed Świętami

Czytaj więcej >
<a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/ludzie'>Ludzie zdjęcie utworzone przez ViDIstudio - pl.freepik.com</a>

Porady domowe

Zamrożony płyn do mycia naczyń może zdziałać cuda. Sposoby, które zaskakują

Czytaj więcej >
gąbka

Porady domowe

Jakie znaczenie ma kolor gąbki do mycia naczyń? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań? Popularny produkt działa w chwilę

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Porady domowe

Częsty błąd podczas zmywania naczyń. Lepiej go unikać

Czytaj więcej >
usuwanie osadu z kubków

Porady domowe

Jak usunąć osad z kubków? Jeden sposób, który zdecydowanie to ułatwi

Czytaj więcej >