Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Sprawdzony sposób na grzyba w łazience. Wystarczy 1 rzecz, a fugi będą od niego wolne
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 17.09.2023 15:40

Sprawdzony sposób na grzyba w łazience. Wystarczy 1 rzecz, a fugi będą od niego wolne

wilgoć, grzyb w łazience
Autor: Patrycja Grzebyk

Wilgoć panująca w pomieszczaniu może prowadzić do powstawania pleśni. Zdecydowanie najprościej o wilgoć jest w łazience. Jak zapobiec pojawieniu się grzyba? Podpowiemy, jak ochronić przed nim fugi.

Z wilgocią w łazience możemy walczyć na wiele sposobów. Warto zadbać o to, żeby w łazience było bardziej sucho. Niżej podpowiemy, jak to zrobić.

Jak pozbyć się wilgoci z łazienki?

Łazienka to miejsce, w którym mamy do czynienia ze sporą ilością wody. Właśnie dlatego w tym pomieszczeniu często jest wilgotno. Natomiast spora wilgotność sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów.

Warto zadbać o to, żeby w łazience było mniej wilgoci. Możemy to zrobić, dbając o odpowiednią wentylację pomieszczenia. Łatwiej zrobić to latem, kiedy możemy otworzyć okna.

Poza pozbyciem się wilgoci warto zabezpieczyć fugi. W niektórych miejscach nie da się uniknąć sporej ilości wody. Właśnie tam grzyby rozwijają się najlepiej. Jak świeczki mogą w tym pomóc? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

wilgoć, grzyb w łazience
Autor: Patrycja Grzebyk

Jak zabezpieczyć fugi przed grzybem?

Fugi to miejsca, w których naprawdę nietrudno o rozwój grzybów. Jednocześnie ciężko je później wyczyścić. W miejscach, w których fugi stale są oblewane wodą, warto pomyśleć o zabezpieczeniu.

Przydadzą nam się do tego zwykłe świeczki bezzapachowe. Woskiem smarujemy fugi, na których szybko może pojawić się grzyb. Wosk zabezpieczy fugę. Niewidzialna na pierwszy rzut warstwa wosku może zdziałać cuda.

Poza tym warto zadbać o pozbyciu się wilgoci z łazienki. Jak mogą pomóc w tym rośliny doniczkowe? Poniżej wyjaśniamy, dlaczego warto postawić roślinę w doniczce w łazience.

Jak rośliny pomogą pozbyć się wilgoci?

Świetnym pomysłem jest postawienie rośliny w łazience. Kwiaty doniczkowe fantastycznie pochłaniają wilgoć i są cudowną ozdobą. Niektóre odmiany roślin radzą sobie naprawdę dobrze również w półcieniu i sprawdzą się w pomieszczeniach z małą ilością światła.

Rośliny doniczkowe możemy postawić w praktycznie każdym pomieszczeniu. Sprawdź, jakie okazy dobrze poradzą sobie w kuchni.

wilgoć, grzyb w łazience
Autor: Patrycja Grzebyk