Czarne plamki na ścianach to poważny problem. Jeśli w domu pojawia się grzyb, powinniśmy działać szybko. Grzyb może w zawrotnym tempie się rozprzestrzeniać i prowadzić do przykrych dolegliwości.Grzyb w domu jest wynikiem nadmiernej wilgoci i nieprawidłowej wentylacji. Zwykle z grzybem na ścianach mamy problem w łazience i kuchni. Sprawdź, jak się go pozbyć domowym sposobem.
Wentylacja w mieszkaniu jest bardzo ważna. To dzięki niej w pomieszczeniach nie mamy problemu z nadmiarem wilgoci i nie musimy martwić się pleśnią. Jednak żeby prawidłowo działała, musimy co jakiś czas czyścić kratkę wentylacyjną.Kratka wentylacyjna jest prawdziwą zmorą dla wielu osób. Osadza się na niej nie tylko kurz. Często oblepiona jest też przez tłuszcz. Jak ją doczyścić?
W łazience panuje spora wilgoć, która sprawia, że w pomieszczeniu szybko może pojawić się grzyb i pleśń. Czarne plamki na silikonie nie tylko wyglądają nieestetyczne. Mogą być zagrożeniem dla naszego zdrowia.Jak pozbyć się pleśni z łazienki? Nie musimy od razu wymieniać całego silikonu i używać mocnej chemii, która wywołuje silne reakcje alergiczne. Podpowiem, co skutecznie pomoże usunąć pleśń. Potrzebujesz sody i jeszcze jednego składnika.
Wilgoć panująca w pomieszczaniu może prowadzić do powstawania pleśni. Zdecydowanie najprościej o wilgoć jest w łazience. Jak zapobiec pojawieniu się grzyba? Podpowiemy, jak ochronić przed nim fugi.Z wilgocią w łazience możemy walczyć na wiele sposobów. Warto zadbać o to, żeby w łazience było bardziej sucho. Niżej podpowiemy, jak to zrobić.
W naszych domach mogą zjawić się nieproszeni goście. Jeśli nie zadbamy o jedną rzecz, może ich być naprawdę sporo. Jakie robaki najczęściej odwiedzają nasz dom? Zaczniemy od rybików cukrowych, które szczególnie upodobały sobie łazienkę.Na ilość robaków mają wpływ nie tylko warunki w naszym domu. Może być ich więcej, jeśli mieszkamy niedaleko lasu, jeziora lub rzeki. Niżej zdradzamy więcej.
Powoli zbliża się chłodniejsza i bardziej wilgotna część roku. To oznacza spore wyzwanie dla wielu z nas. Skończy się wietrzenie i zacznie się grzanie. Ten okres sprzyja gromadzeniu wilgoci. Jak przygotować domowy pochłaniacz?Wilgoć w domu sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, co może być niebezpieczne dla zdrowia. Na szczęście bez trudu przygotujemy domowy pochłaniacz. Niżej zdradzamy więcej.
Wilgoć w domu może powodować szereg nieprzyjemnych skutków, wpływających nie tylko na estetykę, ale i na zdrowie. Dlatego zwłaszcza w okresie zimowym warto zadbać o jakość powietrza. Okazuje się, że nie trzeba wydawać fortuny — naturalne osuszacze znajdziesz w swoim domu. Wahania temperatur, duża wilgotność powietrza, niedostateczne ocieplenie, a nawet suszenie prania w pomieszczeniach może sprawić, że w naszym domu pojawi się niechciany gość — grzyb. Łatwo możemy jednak zapobiec tej nieprzyjemne j wizycie, dbając o odpowiednie warunki. Do jednego z pokoi zakradła się wilgoć? Zajrzyj do kuchennej szafki.
Zbyt duża ilość wilgoci może przyczynić się do rozwoju niebezpiecznych pleśni i grzybów. Okazuje się, że to poważny problem, który może odbić się w negatywny sposób na zdrowiu domowników. Warto wiedzieć, jak poradzić sobie z tym problemem i zapobiegać temu nieprzyjemnemu zjawisku.