storczyk
pixabay.com/fernandozhiminaicela (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 17 Lutego 2021

Podlej storczyk piwem - efekty zachwycają

Domowe sposoby na pielęgnację roślin są najlepsze - im mniej chemii tym lepiej! Wiele produktów spożywczych ma zbawienne działanie na nasze rośliny. To samo tyczy się piwa - jego właściwości znakomicie zadziałają na storczyka. Dlaczego tak się dzieje?

Storczyk jest jedną z najpopularniejszych roślin wśród Polek i Polaków. Wielu z nas ceni go za piękne, egzotyczne kwiaty i łatwość w pielęgnacji.

Jednym z podstawowych kroków w dbaniu o orchideę jest regularne nawożenie. Świetną wiadomością jest to, że wzbogacenia rośliny możemy użyć popularnego napoju, który wielu z nas ma w domu!

Piwo w uprawie storczyka

Piwo jest trunkiem, który doskonale sprawdzi się w uprawie orchidei - zarówno w kwestii zdrowia, jak i urody! Jest to metoda stosowana przez profesjonalnych ogrodników.

Dzieje się tak dlatego, że piwo zawiera drogocenną witaminę B2. Storczyk znakomicie ją przyswaja, a to z kolei wpływa na wzmocnienie jego korzeni.

Dzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićDzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićCzytaj dalej

Należy rozcieńczyć niewielką ilość piwa w wodzie (najlepiej w proporcji 1:30) i tak przyrządzonym płynem podlewać orchideę raz w miesiącu.

Możesz również nasączyć piwem wacik i przecierać nim liście storczyka. Ten trunek znakomicie je nabłyszcza i poprawia ich wybarwienie.

O storczyka zadbają także drożdże piwowarskie

Zamiast stosować piwo, możesz także przyrządzić mieszankę z drożdży piwowarskich.

Potrzebujesz do tego pół centymetra drożdży w formie pasty. Rozpuść je w około pięciu litrach wody, a następnie odstaw na 7 dni, aby fermentowały.

Po tym czasie roztwór, który się wytworzył, rozcieńczamy w wodzie w proporcji 1:1. Kwiatki podlewamy metodą namaczania doniczki (wlewamy płyn bezpośrednio do naczynia).

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News