DomekIOgrodek.pl > Salon > Szok ile zarabia dekoratorka choinek. Ma ręce pełne roboty już od listopada
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 18.11.2023 20:16

Szok ile zarabia dekoratorka choinek. Ma ręce pełne roboty już od listopada

dekoratorka choinek
Instagram / the_ralph_household; Canva / LightFieldStudios, Getty Images

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W sklepach znajdziemy masę dekorakcji, czy chociażby choinki. Wiele osób przygotowania do świąt zaczyna właśnie w listopadzie. Wie o tym dobrze Janine Ralph, która jest dekoratorką choinek.

W każdym domu może być inna tradycja, jeżeli chodzi o dekorowanie drzewka na święta. Jedni ubierają choinkę całą rodziną, a inni zatrudniają do tego specjalną dekoratorkę. Jak wygląda ten zawód? Ile można na tym zarobić?

Jak wygląda praca dekoratorki choinek?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Mamy chwilę dla rodziny, dzielimy się podarunkami i cieszymy przepysznymi potrawami. Jednak często przed celebrowaniem Bożego Narodzenia mamy ręce pełne roboty.

Musimy przygotować cały dom, ubrać choinkę i zająć się prezentami. Jednak nie wszyscy mają na to czas. W takiej sytuacji możemy skorzystać z pomocy dekoratorki choinek. 30-letnia Janine Ralph z Wielkiej Brytanii postanowiła rok temu opublikować ogłoszenie, w którym oferowała profesjonalne dekorowanie świątecznych drzewek.

Kobieta od zawsze kochała święta Bożego Narodzenia, a z zawodu jest architektką. Postanowiła połączyć swoje pasje. Okazuje się, że zapotrzebowanie na jej usługi jest ogromne.

dekoratorka choinek
Canva / Elina Fairytale, Pexels

Za pieniądze ozdobi twój dom

Pomysł Janine Ralph z dekorowaniem choinek przypadł wielu osobom do gustu. Bo Już w zeszłym roku kobieta miała pełne ręce roboty. Okazuje się, że w tym roku pierwsi klienci zaczęli zapisywać się w lipcu.

Zainteresowanie przystrajaniem drzewek jest ogromne, a pierwsze dekoracje Janine Ralph wykonuje już w listopadzie. Jednak ile na dekorowaniu choinek można zrobić? Ceny zaczynają się od 40 funtów za jedno drzewko.

Ile można zarobić za dekorowanie choinek?

Janine Ralph z początku nie przypuszczała, że ten pomysł tak dobrze się przyjmie. Kobieta zdradziła, że do końca sezonu za dekorowanie drzewek zarobi 2000 funtów. Już teraz ma 27 klientów na liście.

Kobieta poza dekorowaniem choinek ma własny sklepik z podarunkami. Janine Ralph uwielbia święta Bożego Narodzenia i to jej przyjaciele przekonali ją, że dekorowanie drzewek może być ciekawym pomysłem na biznes.

Zobacz też: