Domowe tabletki do toalety
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/cocoparisienne
Weronika Dadok - 17 Lutego 2021

Sposób na domowe tabletki do toalety z 3 składników

Zachowanie odpowiedniego poziomu czystości w toalecie jest niezwykle ważne. Jest to również jedno z najmniej lubianych czynności podczas sprzątania. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób skutecznie ułatwić sobie tę pracę i to za niską cenę!

Dzięki wykorzystaniu zaledwie dwóch łatwodostępnych składników uda nam się zrobić tabletki do czyszczenia toalety. Dzięki nim idealnie ją umyjemy oraz pozbawimy nieestetycznych zacieków. Uwolni także naszą muszlę klozetową od bakterii i zarazków.

Wystarczy wrzucić je następnie do toalety i poczekać, aż się rozpuszczą. Na sam koniec czyścimy szczotką do toalety boki i spłukujemy.

Co będzie nam potrzebne do zrobienia tabletek do czyszczenia toalety?

Do wykonania przyda się nam na pewno sylikonowa foremka na kostki do lodu i słoik, w którym będziemy mogli przechowywać nasze domowe tabletki do mycia toalety.

Środek, który przygotujemy, będzie się składać z (w te produkty należy się wyposażyć):

Banknot, na którym możesz dużo zarobićBanknot, na którym możesz dużo zarobićCzytaj dalej
  • 1 szklanki sody oczyszczonej
  • 1/4 szklanki kwasku cytrynowego
  • 1 łyżki płynu do mycia naczyń

Przygotowanie tabletek do czyszczenia toalety

W pierwszej kolejności przygotuj miskę i wsyp do niej sodę oczyszczoną oraz kwasek cytrynowy. Dokładnie wymieszaj je ze sobą. Dodaj płyn do mycia naczyń i wymieszaj całość. Powinna wyjść finalnie masa, przypominająca mokry piasek.

Masę przekładamy do foremek na kostki lodu, najlepiej gdy będą sylikonowe, ponieważ ułatwi nam to ich wyciągnięcie. Całość jak najdokładniej dociskamy, aby wszystko było bardzo zbite.

Formę należy odstawić na całą noc, aby kostki dokładnie wyschły. Rano będą już gotowe, wtedy przekładamy je do zamkniętego słoika.

Gdy wrzucimy tabletkę do muszli klozetowej, zacznie się pienić i rozpuszczać. Na samym końcu wystarczy wymyć ścianki szczotką do toalety i gotowe!

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News