Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Tak pomidory sadził śp. Grzegorz Majda
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 02.04.2024 13:13

Tak pomidory sadził śp. Grzegorz Majda

Grzegorz Majda
Fot. YouTube / Zielone Pogotowie

Grzegorz Majda przez lata służył radą na kanale Zielone Pogotowie na YouTubie. Sporo osób właśnie dzięki niemu poradziło sobie z wieloma trudnościami w ogrodzie. Niedawno Pan Grzegorz zmarł, jednak nadal możemy korzystać z jego rad.

Przyszła wiosna, a to oznacza, że powoli możemy sadzić pomidory w ogrodzie. Sprawdziliśmy, jak robił to śp. Grzegorz Majda.

Grzegorz Majda z Zielonego Pogotowia zmarł

22 marca 2024 roku na kanale Zielone Pogotowie pojawił się film upamiętniający Grzegorza Majdę. Przez lata Pan Grzegorz dzielił się radami na temat pielęgnacji roślin. Był inspiracją dla wielu ogrodników amatorów.

Niestety Grzegorz Majda pod koniec marca przegrał walkę z rakiem. To smutna wiadomość dla wszystkich fanów Zielonego Pogotowia. Jednak nadal możemy korzystać z rad Pana Grzegorza i cieszyć się filmami, które powstały na YouTubie.

Zaczęła się wiosna, a to oznacza wzmożone prace w ogrodzie. Powoli możemy sadzić rośliny. Grzegorz Majda dzielił się na YouTubie informacjami na temat uprawy pomidorów. Niedługo możemy zacząć sadzić je do gruntu. 

sadzenie pomidorów
Fot. YouTube / Zielone Pogotowie

Tak pomidory sadził śp. Grzegorz Majda

Grzegorz Majda poleca sadzić pomidory z rozsady. Pole przed sadzeniem nawozimy obornikiem granulowanym. Najlepiej już na jesień przygotować podłoże. Pomidorki sadzimy około 5-6 cm głębiej niż rosły do tej pory.

Najlepiej z wyprzedzeniem przygotować dołki. Nie należy ziemi wokół pomidorów nadmiernie ugniatać. Możemy zrobić to delikatnie dłońmi. Pan Grzegorz poleca sadzić pomidory w maju. Najlepiej jeśli temperatura nie spada już poniżej 10 stopni Celsjusza.

Jak dbać o pomidorki po posadzeniu?

Sadzonki pomidorków już po tygodniu powinny mieć większe liście. Najlepiej pomidorki delikatnie podlać po posadzeniu, jeśli przez najbliższe dni nie zapowiadano deszczu. Rośliny możemy dodatkowo podlewać gnojówką z pokrzyw.

Gnojówka z pokrzyw świetnie sprawdza się również do ochrony roślin przed chorobą ziemniaczaną. Pan Grzegorz nie używał w czasie uprawy dodatkowych palików, wybierał tradycyjną metodę, tak jak rośliny rozwijają się w naturze.

Projekt bez nazwy - 2024-04-02T110511.510.jpg
Fot. YouTube / Zielone Pogotowie

Zdjęcia pochodzą z kanału „Zielone Pogotowie” na YouTube.

Zobacz także: