Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Te pomidorki wyglądają jak małe cytrynki. Będą hitem tego lata
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 27.02.2024 12:10

Te pomidorki wyglądają jak małe cytrynki. Będą hitem tego lata

pomidorki
Ciekawa odmiana pomidorków będzie hitem tego lata. Fot. YouTube/Pan Warzywko

Już za kilka dni, z początkiem marca, zaczniemy sadzić pomidory. Aby cieszyć się dorodnymi owocami tej rośliny z własnej hodowli, możemy z powodzeniem posadzić ją i pielęgnować we własnym ogródku lub na balkonie. Którą spośród szeregu różnych odmian wybrać, by cieszyć się pysznymi, żółtymi pomidorkami?

TE pomidory będą hitem tego lata. Hodowcy już biegną do sklepów i zaopatrują się w nasiona tej konkretnej odmiany. Pięknie wyglądają, nie są wymagające w uprawie, a w dodatku smakują obłędnie. Przekonaj się sam!

Ta odmiana pomidora wniesie wiele koloru do Twojego ogródka

Powszechnie wiadomo, że własnoręcznie posiane i wyhodowane warzywa smakują najlepiej. Są nie tylko pysznym zwieńczeniem naszych wysiłków, ale również rośliną, na której wzrost mieliśmy faktyczny wpływ. W dodatku dokładnie wiadomo, z jakimi substancjami miała wpływ, więc obędzie się bez przykrych, chemicznych niespodzianek.

Okres sadzenia pomidorów przypada już na pierwsze dni marca. Ich nasiona dostaniemy w każdym sklepie ogrodniczym czy supermarkecie. Jednak dostępnych na rynku odmian jest tak wiele, że ciężko zdecydować się na jedną. Jeśli chcesz posadzić pomidory, a nie jesteś pewny, który gatunek będzie dla Ciebie najlepszy, doskonale trafiłeś! Przedstawiamy prostą w uprawię odmianę pomidorków, która cieszy oko intensywnie żółtą barwą, a podniebienie — obłędnym smakiem. Szczegóły poniżej.

Ciekawa odmiana żółtych pomidorków

Ta odmiana pomidorów idealnie sprawdzi się zarówno dla początkujących hodowców, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy poszukują łatwego w uprawie i odpornego warzywa, które da duży plon. Pomidorki aztek to odmiana o drobnych, żółtych jak cytrynki owocach. Możesz ją uprawiać w szklarni, na balkonie, a nawet w kuchni na parapecie, ponieważ pięknie prezentuje się w donicach czy skrzynkach.

Pomidory aztek są odporne na wiele chorób, a przy tym nie mają zbyt wielkich wymagań co do gruntu. Kolejną ich zaletą jest fakt, że owocują przez długie miesiące, nawet do pierwszych październikowych przymrozków. Ponadto z jednego krzaka możemy zebrać nawet do 2 kilogramów owoców! Jak prawidłowo o nie zadbać, by tak się stało?

Projekt bez nazwy (43).png
Ciekawa odmiana pomidorków będzie hitem tego lata. Fot. Canva/yaicyber

Jak hodować pomidory Aztek, by cieszyć się licznymi owocami?

Pomidory Aztek sadzi się w dokładnie taki sam sposób, jak każde inne pomidory. Nieco jednak różnią się od pozostałych warzyw tego gatunku, jeśli chodzi o ich pielęgnację. Przestrzegaj tych kilku prostych zasad, by cieszyć się licznymi, żółtymi, przepysznymi owocami!

  • Pomidory Aztek potrzebują do wzrostu słońca, jednak dobrze im zrobi, gdy posadzisz je w półcieniu. Wówczas ich liście zachowują intensywnie zielony kolor, a plon jest obfity w owoce.
  • Uważaj, by nie przelać pomidorków Aztek. Nawadniaj je, dopiero gdy podłoże będzie całkiem suche. Co więcej, nie lej wody bezpośrednio na liście, podlewaj przy korzeniach.
  • U pomidorków Aztek doskonale sprawdzi się ściółkowanie np. słomą. Zapobiegnie ono zbyt szybkiemu wysychaniu ziemi.
  • By odżywić pomidory, stosuj nawóz przynajmniej raz w tygodniu.

Trzymamy kciuki za obfite plony!

Projekt bez nazwy (42).png
Ciekawa odmiana pomidorków będzie hitem tego lata. Fot. Canva/heliopix

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału "Pan Warzywko" na YouTube. 

ZOBACZ TEŻ: