Papryka to obok pomidorów i ogórków najpopularniejsze warzywo w domowych uprawach. Wystarczy kilka trików pielęgnacyjnych, by móc cieszyć się obfitymi zbiorami.Kluczowym momentem w uprawie papryki jest czas jej kwitnienia i zawiązywania owoców. Właśnie teraz zróbmy jedną prostą rzecz, dzięki której w sezonie zbierzemy dorodne warzywa.
Wysokie temperatury i słoneczna pogoda w drugiej połowie maja sprzyjają przenoszeniu sadzonek do gruntu. Właśnie teraz jest idealny czas na posadzenie papryki.To pyszne i zdrowe warzywo ma wiele zastosowań w kuchni. Zanim jednak przyrządzimy paprykowe przysmaki, warto dołożyć wszelkich starań, by w sezonie zebrać dorodne warzywa. Wystarczy jedna rzecz, którą włożymy do dołka pod sadzonkę.
Wielu początkujących ogrodników zastanawia się, czy można przezimować paprykę. Papryka jest byliną i często błędnie określana jest jako roślina jednoroczna. Tymczasem roślina może owocować kilka lat, o ile będzie miała odpowiednie warunki do przetrwania.Zimowanie papryki nie jest trudne, ale trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Błędy doprowadzą do jej uschnięcia, zgnicia lub rozwoju chorób grzybowych. Jeśli jednak zimowanie papryki przeprowadzimy prawidłowo, będziemy cieszyć się owocami w kolejnym roku bez potrzeby kupowania nowych sadzonek.
Jak moczyć nasiona? Okazuje się, że nie wszystkie nasiona wymagają moczenia. Część z nich musi być wsadzona do przygotowanej gleby na sucho. W przeciwnym razie nasiona nie wykiełkują i nie będziemy cieszyć się plonami.
Papryka jest uwielbianym warzywem przy kulinarnych popisach. Warto jednak przy jej przygotowywaniu zachować nasiona. Znamy kilka sposób na sprytne wykorzystanie pestek.Eksperymenty kulinarne często zapraszają nas do różnych zakątków świata. Własnymi siłami próbujemy otworzyć aromantyczną włoską pastę, świeże japońskie sushi czy ostrą meksykańską salsę. Papryka nada się w naszej kuchni do podkręcenia smaku wielu potraw.Jej słodko-ostry smak wzbogaci nasze kanapki, leczo, a także posłuży jako świetny dodatek do pizzy. Przy wykorzystywaniu czerwonej części warzywa często bardzo starannie staramy się usunąć liczne nasionka ze środka. Niewykorzystane trafiają do kosza, a to błąd. Paprykę możemy użyć w całości. Przedstawimy wam kilka pomysłów na zastosowanie wnętrza tego niezwykłego warzywa.