Już za chwilę będziemy obchodzić najważniejsze święto w kościele katolickim, jakim jest Zmartwychwstanie Pańskie. Dniem poprzedzającym Wielką Niedzielę jest Wielka Sobota. W tym czasie wierni uczestniczą w nabożeństwie świecenia pokarmów.Okazuje się jednak, że podczas święconki nagminnie popełniamy trzy poważne błędy. Czego nie robić podczas modlitwy? Ksiądz rozwiewa wszelkie wątpliwości.
W grudniu 2023r. w niedużej wsi Studzienice w województwie pomorskim odbyło się głosowanie. Mieszkańcy zostali poproszeni przez wójta o wypełnienie ankiety w sprawie budowy Biedronki w ich gminie.Wiele osób było za tym, żeby popularny dyskont stanął w Studzienicach. Tu jednak pojawił się problem. Biskup nie zgadza się na rozpoczęcie prac, a mieszkańcy czekają na oficjalną decyzję Kurii Diecezji Pelplińskiej.
Wielkanoc w tym roku kalendarzowym przypada w ostatnią niedzielę marca. To najważniejsze święto w kościele katolickim. Wierni przygotowują się do niego przez 40 dni. To czas pokuty i pojednania.W okresie Wielkiego Postu przystępujemy także do sakramentu spowiedzi świętej. Nie wszystkie jednak grzechy będą nam odpuszczone. Polacy popełniają je nagminnie, a według kościoła są grzechem śmiertelnym. Za nie rozgrzeszenia nie dostaniesz.
Środa Popielcowa rozpoczyna ważny okres w Kościele Katolickim. To czas zadumy i pokuty, w którym wierni powinni trwać do Wielkanocy. W Popielec uczestnictwo we mszy świętej jest obowiązkowe. Kościół wyraźnie nakazuje także przestrzeganie postu ścisłego. Oznacza to, że nie tylko nie wolno jeść produktów mięsnych, lista zakazów jest dłuższa. Czego nie wolno robić w Środę Popielcową? Lepiej nie iść nawet do sklepu.
Powoli zbliżamy się do końca karnawału. Zbliża się także koniec wizyt duszpasterskich w parafiach rzymsko-katolickich. Wielu księży nie podaje publicznie kwot, jakie udało im się zebrać od wiernych.Niektórzy jednak robią pełne sprawozdania i dzielą się taką informacją, np. podczas mszy lub przy pomocy mediów społecznościowych. Ile duchowni otrzymali od swoich wiernych?
Co dzieje się z małżeństwem po śmierci? Niektórzy uważają, że nic bo po śmierci nic nie ma. Zdecydowana większość Polaków to jednak wierzący katolicy, dla których śmierć nie jest definitywnym końcem, lecz początkiem nowego, lepszego życia. Wierzymy, że po śmierci dostąpimy zaszczytu obcowania z Bogiem i spotkamy bliskich zmarłych, za którymi tęsknimy i którzy już na nas czekają. Niestety nie do końca będzie to tak wyglądać…