DomekIOgrodek.pl
Kwasek Cytrynowy

Canva.com

Trik na czyszczenie pralki za pomocą kwasku cytrynowego

13 Października 2021

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Jeśli zaczynamy czuć, że ubrania wyciągane przez nas z pralki nie pachną już tak świeżo, może to wynikać z jej zabrudzenia. Osadzający się kamień oraz bakterie na pewno nie pomogą w doprowadzaniu garderoby do czystości. Warto więc coś z tym zrobić.

Mało tego, do zniwelowania tego niewygodnego problemu nie jest potrzebny specjalistyczny specyfik czy żaden fachowiec. Wszystko możemy zrobić sami przy pomocy jednego, prostego składnika, który zawsze mamy w domu.

Kwasek cytrynowy wyczyści nam pralkę

Wspomnianym składnikiem jest najzwyklejszy kwasek cytrynowy. Okazuje się, że przy jego pomocy można kompleksowo wyczyścić całą pralkę. Najlepiej zacząć od pozbycia się kamienia. W jaki sposób to zrobić?

Moneta

Sposób na sprawdzenie świeżości jedzenia za pomocą monety w zamrażarce

CZYTAJ DALEJ

Wystarczy wsypać kwasek cytrynowy do szufladki na detergent. Najlepiej, by było to od 100 do 200 gramów produktu. Następnie należy ustawić pranie na 60 stopni w jednym z podstawowych programów i czekać. Po zakończeniu tego procesu wnętrze pralki powinno być o wiele czystsze.

Kwasek cytrynowy wyczyści też pojedyncze części

Przykre zapachy mogą wynikać z bakterii, które osadzają się na różnych elementach pralki, na przykład w okolicach uszczelki. Do jej wyczyszczenia również potrzebujemy niemalże samego kwasku cytrynowego. Przyda się również nieco wody i szmatka.

Jak więc zabrać się do jej czyszczenia? Najpierw należy zrobić odpowiedni roztwór. W tym celu musimy rozpuścić łyżkę kwasku cytrynowego w 0.5 litra wody. Następnie możemy zanurzyć w niej szmatkę i zabrać się za szorowanie.

Podobnym sposobem jesteśmy w stanie wyczyścić szufladki na detergent. Do tego najlepiej użyć pędzelka, który najpierw zanurzymy w wodzie, a potem w kwasku. Stworzy się z tego pasta, dzięki której łatwo wyszorujemy szufladki. Później należy je jeszcze opłukać i gotowe!

Źródło: tesciowagotuje.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Rośliny chronione w Polsce – co powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

sól

Porady domowe

Sól ma wiele zastosowań. Jedno z nich doskonale zwalcza chwasty

Czytaj więcej >
pralka

Porady domowe

Jak odkamienić pralkę? Znamy trzy niezawodne sposoby

Czytaj więcej >
mycie

Porady domowe

Trzy popularne produkty, których nie powinno się myć. Wiele osób popełnia błąd

Czytaj więcej >
banan

Porady domowe

Prosty trik ze skórką od bananów. Niezawodny sposób na domowy nawóz

Czytaj więcej >

Porady domowe

Fusy po kawie kawie genialnie sprawdzą się przy sprzątaniu kuchenki

Czytaj więcej >

Porady domowe

Soda oczyszczona zniweluje nieprzyjemny zapach z pralki. Wystarczy wsypać ją do dozownika na proszek

Czytaj więcej >