DomekIOgrodek.pl > Aktualności > W czwartek znów będzie gorąco. Tak zapewnisz sobie chłód 
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 19.09.2023 12:30

W czwartek znów będzie gorąco. Tak zapewnisz sobie chłód 

Jak schłodzić dom?
Canva / hrabar, Getty Images Pro

W niektórych częściach Polski dzisiaj (19 września) zrobiło się deszczowo. Jednak brzydka pogoda nie zostanie z nami na długo. Już jutro temperatura podskoczy. Jak schłodzić dom, kiedy żar leje się z nieba?

Możemy cieszyć się naprawdę pięknym wrześniem. Ponieważ upały wielu osobom dały się we znaki, niżej podpowiemy, co zrobić, żeby w mieszkaniu nie było tak gorąco. 

Pogoda zaskoczy nas w najbliższych dniach

Wrzesień jest naprawdę przepiękny. Dzisiaj przyszło do nas ochłodzenie, ale w środę temperatura już podskoczy. W czwartek wrócą upały. W niektórych częściach Polski termometry wskażą nawet 27 stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Jednak jest prosty sposób na schłodzenie mieszkania. Wystarczy wiedzieć, kiedy najlepiej otwierać okna. Często robimy to o nieodpowiedniej porze.

Kiedy żar leje się z nieba, my decydujemy się otworzyć okno, żeby odrobinę schłodzić pomieszczenie. Okazuje się, że to nie najlepszy pomysł. Poniżej podpowiemy, jak najlepiej schłodzić mieszkanie.

Schowek-2.jpg
Kadr ze strony weather.com

Jak wietrzyć mieszkanie?

W upalne dni otwieranie okien w domu nie jest najlepszym rozwiązaniem. W efekcie w środku będzie jeszcze cieplej niż wcześniej. Przez okna wpadają masy ciepłego powietrza, które pogarszają sytuację.

Wietrzenie jest dobrym sposobem na schłodzenie mieszkania, jednak okna najlepiej otwierać między północą a 7 rano. Dzięki temu do domu wleci schłodzone i rześkie powietrze.

Przed wysokimi temperaturami w domu ochronią nas też rolety. Dzięki nim pomieszczenia nie będą się tak nagrzewać. Co jeszcze może pomóc nam przetrwać nadchodzące upalne dni? Wyjaśniamy poniżej.

Rośliny doniczkowe są zbawieniem w czasie upałów

Schłodzić mieszkanie mogą pomóc rośliny doniczkowe. Doskonale nawilżają powietrze i dodatkowo usuwają toksyny i inne zanieczyszczenia. Warto zawsze mieć kilka pięknych kwiatów doniczkowych.

Końcówka lata w tym roku jest naprawdę piękna. Warto z tego skorzystać. Sprawdź też, kiedy w Polsce spadnie pierwszy śnieg.

jak schłodzić dom
Canva / Marina Gordejeva, Getty Images