W kwietniu dobrze podlać tym maliny. Będą owocowały jak szalone
Uprawa malin staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Nie wynika to jedynie z ich wygórowanych cen w dyskontach. Wielu z nas ponownie zaczęło doceniać naturalną, alternatywną medycynę, a przecież sok z malin był tym „dodatkiem” do herbaty, który cudownie uzdrawiał nas w dzieciństwie.
Nic w tym dziwnego. Maliny to małe bomby witaminowe. Jeśli zdecydowaliście się wyhodować swoje „małe zdrowie”, koniecznie zobaczcie, jak pielęgnować je w kwietniu. Dzięki temu wasze maliny będą rosły jak szalone.
Czym nawozić maliny?
Wielu ogrodników zastanawia się, czym nawozić maliny na wiosnę, aby dostarczyć krzaczkom niezbędnych składników odżywczych. Dywagują oni na temat rodzajów specjalistycznych środków, a tymczasem rozwiązanie ich problemu leży w kuchni.
Tak, z pomocą „domowych odpadów” możecie przygotować doskonały nawóz do malin, który (bądźcie pewni) po stokroć przebije wszystkie chemiczne specyfiki.
Jesteście ciekawi, jak przygotować domowy nawóz do malin, dzięki któremu wasze krzaczki wystrzelą w górę? Koniecznie zapoznajcie się z dalszą częścią naszego artykułu.
Jak przygotować domowy nawóz do malin?
Domowy nawóz do malin przygotujemy z odpadów konsumpcyjnych. Jeśli nie wyobrażacie sobie niedzielnego obiadu bez ziemniaków, schabowego i mizerii, macie pod ręką wszystko, czego potrzebują wasze malinki do prawidłowego wzrostu.
Czego będziemy potrzebować? Wystarczą nam obierki po ziemniakach. Wrzucamy je do garnka i zalewamy wrzątkiem. Teraz wystarczy odstawić je na 3 dni, a po tym czasie przecedzić preparat i gotowe. Ten bez rozcieńczania nadaje się do podlewania malin.
Jak przyspieszyć wzrost malin?
Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób jeszcze możecie przyspieszyć wzrost malin, mamy na to pewne patenty. Maliny powinny być sadzone w glebie o odczynie lekko kwaśnym (między 5,5-6,5 pH) i lekko wilgotnej, żyznej ziemi.
Warto wybrać dla nich stanowisko przewiewne i słoneczne. Ponadto nic tak nie przyspiesza wzrostu malin, jak ich przycinanie dwa razy do roku. Pamiętajcie również o regularnym odchwaszczaniu.
Jeśli wasze maliny prawidłowo się rozwijają, koniecznie dopilnujcie, aby je podeprzeć. Rośliny te kochają się piąć. Dzięki podparciu ich wąsów będziecie mieli pewność, że owoce nie mają bezpośredniego kontaktu z glebą, co mogłoby przyspieszyć ich proces gnilny.
ZOBACZ TAKŻE:
- To przez nie bratki obumierają. Są zmorą, niszczą piękne kwiaty
- Chcesz wielkich warzyw? Nakarm sadzonki sodą i drożdżami
- Rolnicy w tarapatach, IMGW nie ma dobrych wieści. Strzeż się przymrozków