Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > W „Milionerach” dostała pytanie o roślinę. Widzowie aż zaniemówili po tym, co stało się po chwili
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 02.12.2023 13:30

W „Milionerach” dostała pytanie o roślinę. Widzowie aż zaniemówili po tym, co stało się po chwili

Milionerzy
Facebook/Milionerzy TVN

„Milionerzy” to jeden z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce. Niezmiennie od wielu lat budzi wielkie zainteresowanie telewidzów. Uczestnicy grają tutaj o milion złotych. Muszą odpowiedzieć na 12 pytań. 

W „Milionerach” mogą także skorzystać z trzech „kół ratunkowych”. W ostatnim odcinku o milion grała pani Michalina. W pewnym momencie dostała pytanie o popularną roślinę. Widzowie, aż zaniemówili po tym, co się stało.

Ostatni odcinek „Milionerów” wzbudził wiele emocji

Pierwszy odcinek „Milionerów” został wyemitowany w polskiej telewizji w marcu 2020 roku i momentalnie stał się totalnym hitem. Mimo, iż od premiery minęło już ponad 20 lat, teleturniej wciąż przyciąga przed odbiorniki miliony widzów. 

Aktualnie możemy oglądać już 14. sezon „Milionerów”. Ostatni odcinek „Milionerów” rozpoczął się od kontynuacji gry Michaliny Kwiecińskiej. Uczestniczka w poprzednich Milionerach wygrała 40 tysięcy zł i teraz grała dalej o milion.

Jakie pytania zadał Hubert Urbański?

Pani Michalina walczyła o 75 tysięcy złotych. Pytanie brzmiało następująco:

- Które polskie małżeństwo zostało odznaczone japońskim Orderem Wschodzącego Słońca? 
A. Anna i Bronisław Komorowscy; 
B. Barbara i Jerzy Stuhrowie; 
C. Krystyna i Andrzej Wajdowie; 
D. Anna i Robert Lewandowscy.

Uczestniczka po wybraniu koła ratunkowego pół na pół wskazała prawidłową odpowiedź, czyli Krystyna i Andrzej Wajdowie. Po tym pytaniu walczyła już o 120 tysięcy. Pytanie brzmiało tak:

  • - O jakim czasie spędzonym bez ukochanej osoby śpiewa Sinead O'Connor w piosence "Nothing Compares 2 U"? 
    A. 5 sekundach; 
    B. o 15 dniach i 7 godzinach; 
    C. o 7 miesiącach i 15 minutach; 
    D. o 150 latach.

Tu również pani Michalina wskazała poprawną odpowiedź, czyli wariant B. Pokonało ją jednak kolejne pytanie, które dostała, by wygrać 250 tysięcy zł.

Dostała pytanie o roślinę. Widzowie aż zaniemówili

- Do dziś na bazarach można kupić gałązki dziko rosnącego w lesie różanecznika. Jest to przedstawiciel Rhododendron tomentosum, czyli: 
A. bagna zwyczajnego; 
B. różanecznika katawbijskiego; 
C. różanecznika jakuszimańskiego; 
D. różanecznika kosmatego

Pani Michalina nie znała poprawnej odpowiedzi. Postanowiła więc skorzystać z telefonu do przyjaciela. Zadzwoniła do swojej siostry, jednak ta również nie potrafiła odpowiedzieć na zadane przed Urbańskiego pytanie. 

Postanowiła więc zrezygnować i zostać przy gwarantowanej wygranej 120 tysięcy zł. Widzowie byli w szoku. Drodzy czytelnicy, znacie odpowiedź na to pytanie?

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z programu „Milionerzy” emitowanego na kanale TVN.

Zobacz także: