Wąż w odpływie
facebook.com/Brisbane North Snake Catchers
Marta Idzikowska - 13 Lutego 2021

Jadowity wąż wyszedł z odpływu

Pewien mężczyzna z Australii cudem uniknął śmierci podczas... zmywania naczyń. W trakcie tej czynności zauważył ruch w odpływie. Okazało się, że wyszedł z niego jeden z najbardziej jadowitych węży świata!

W Australii często dochodzi do przeróżnych nietypowych spotkań pomiędzy ludźmi a zwierzętami. Bogata flora tego kontynentu daje o sobie znać w najmniej spodziewanych momentach.

Przykładem osoby, która została nieźle zaskoczona podczas codziennej domowej czynności, był pewien mężczyzna, który zetknął się ze śmiertelnie jadowitym stworzeniem.

Jadowity wąż w odpływie

Michael Hilliard mieszkający w Queensland, jak codziennie zmywał naczynia. W pewnym momencie dostrzegł ruch bardzo blisko swojej dłoni trzymającej gąbkę.

Miał bardzo dużo szczęścia, że nie doszło do ukąszenia, ponieważ okazało się, że jest to nibykobra siatkowana - wąż, który odpowiedzialny jest na ponad połowę zgonów wynikających z ukąszeń w całej Australii.

Drewniana łyżka włożona do wrzątkuDrewniana łyżka włożona do wrzątkuCzytaj dalej

Mężczyzna natychmiast zadzwonił do znajomego, który zna się na tych zwierzętach, aby upewnić się, że jest to właśnie ten gatunek. Gdy dostał potwierdzenie, czekał już tylko na przyjazd osoby, która odłowi węża.

Australijczyk ledwo uszedł z życiem

- Byłem w lekkim szoku, ponieważ one są śmiertelnie niebezpieczne. Dzięki Bogu, że mnie nie dopadł - powiedział Michael Hilliard.

Sprawę utrudnił fakt, że gdy na miejsce przyjechał specjalista, który miał odłowić zwierzę, wąż zniknął w kanalizacji. Udało się jednak go sfotografować i udostępnić zdjęcie w sieci.

Jadowity wąż zagrożeniem dla Australijczyków

Nie jest to pierwsza historia z tym gatunkiem węża. Jakiś czas temu mogliśmy przeczytać, że trzyletni chłopiec bawiący się w ogrodzie znalazł jaja nibykobry siatkowanej. Po kilku dniach wykluły się z nich niebezpieczne węże - jad młodych jest tak samo silny, jak dorosłych osobników.

W jeszcze większym niebezpieczeństwie znalazł się mężczyzna, który poczuł, że zwierzę oplata jego nogi w trakcie jazdy samochodem. Na szczęście w porę zatrzymał się i uniknął ukąszenia.

Źródło: o2.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony facebook.com/Brisbane North Snake Catchers, gdzie możecie zobaczyć zdjęcie węża w odpływie.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Opublikowany przez Brisbane North Snake Catchers and Relocation 24hrs 7days 0449922341 Poniedziałek, 4 maja 2020

Wąż

Zdjęcie pochodzi z 9news.com.au, gdzie możecie zobaczyć cały filmik ukazujący węża w odpływie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News