DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Weź liście laurowe i zrób z nimi 1 rzecz. Skrzydłokwiat zakwitnie jak nigdy dotąd
Kamil Świętek
Kamil Świętek 07.11.2023 10:05

Weź liście laurowe i zrób z nimi 1 rzecz. Skrzydłokwiat zakwitnie jak nigdy dotąd

Nawóz do skrzydłokwiatu
Kadr z filmu pochodzi z kanału Mała Szklarnia; Canva/Gorobina

Lubicie skrzydłokwiaty? Pewnie, że tak. Mało kto przechodzi koło nich obojętnie. Jednakże, czy wiecie jak prawidłowo je pielęgnować? Jako zwolennicy naturalnego, ekologicznego podejścia do roślin, mamy dla was rewelacyjną wiadomość.

Poznajcie domowy nawóz do skrzydłokwiatu, który wykonacie dosłownie w paręnaście minut. Dzięki niemu skrzydłokwiat zakwitnie jak nigdy dotąd.

Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

Zanim zdradzimy wam przepis na domowy nawóz do skrzydłokwiatu, zajmijmy się kwestią jego pielęgnacji. Gdzie powinien stać skrzydłokwiat? Jakie stanowisko mu przygotować? To pytania, na które powinniście już znać odpowiedź.

Skrzydłokwiat do prawidłowego wzrostu potrzebuje półcienistych stanowisk, które nie są bezpośrednio wystawione na działanie słoneczne. Rośliny te ponadto nie lubią nagłych zmian temperatury. Zadbajcie więc o to, aby w waszym mieszkaniu utrzymywać możliwie stałą jej wartość.

Kwiat ten potrzebuje też częstego podlewania. Zaleca się nawadnianie go raz na dwa dni latem i raz na tydzień zimą. Pamiętajcie, aby zawsze sprawdzać poziom nawilżenia ziemi. Jeśli ta wysycha zbyt szybko, zwiększcie częstotliwość podlewania.

Nawóz do skrzydłokwiatu 2.jpg
Canva/irynakhabliuk

Jak wykonać domowy nawóz do skrzydłokwiatu?

Skoro wiecie już, jak poprawnie pielęgnować skrzydłokwiat, pora przedstawić wam przepis na domowy nawóz do skrzydłokwiatu. Do jego wykonania będziemy potrzebować kilku liści laurowych.

Wystarczy zalać 3 suszone listki 500 ml wrzątku i odstawić całość na 30 minut. Tak przygotowany napar następnie przecedzamy, studzimy i podlewamy nim roślinę, dbając o to, aby podlać wyłącznie ziemię, a nie liście.

Jak dawkować nawóz do skrzydłokwiatu?

Nawóz do skrzydłokwiatu zaleca się stosować raz na dwa tygodnie. Dzięki niemu skrzydłokwiat lepiej zniesie zimę i zachwyci was pięknymi kwiatami w okresie kwitnienia.

Jeśli jeszcze nie znaliście przepisu na nawóz do skrzydłokwiatu, gorąco polecamy go wypróbować. To tani, łatwy w przygotowaniu i w pełni ekologiczny sposób na poprawę kondycji rośliny. Czy można chcieć czegoś więcej?

Drodzy Czytelnicy, znacie inne metody na domowy nawóz do skrzydłokwiatu? Jeśli tak, koniecznie zdradźcie nam swoje patenty w komentarzach.

Nawóz do skrzydłokwiatu 3.jpg
Canva/FotoHelin, FotoHelin Images

Zobacz także: