Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Większość Polaków źle zawiesza kostkę toaletową. Popełniają typowy błąd, robi się to inaczej
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 03.12.2023 10:09

Większość Polaków źle zawiesza kostkę toaletową. Popełniają typowy błąd, robi się to inaczej

kostka do WC
canva/Artsaba Family

Kostka toaletowa pełni bardzo ważną funkcję. Nie chodzi tutaj o kwestie wizualne i świeży, przyjemny zapach. Substancje w niej zawarte odkażają całą muszlę, dlatego też jej poprawne założenie jest tak istostne.

Okazuje się jednak, że większość z nas nie wie, jak poprawnie włożyć kostkę do WC. Znana tiktokerka podzieliła się tym trikiem w Internecie. Ten sposób powinien znać każdy.

Większość Polaków źle zawiesza kostkę toaletową

Kostka do WC jest produktem, który pomaga nam utrzymać czystość w toalecie. Za każdym razem, gdy spuszczamy wodę uwalniają się substancje bakteriobójcze i wirusobójcze. Dzięki kostce toaletowej kamień wolniej się osadza, a w całej łazience ładnie pachnie.

Wszyscy doskonale wiemy, jak zawiesić kostkę do WC w muszli. Okazuje się jednak, że robimy to źle. Użytkowniczka TikToka, która publikuje porady domowe pod nazwą fitmein pokazała ostatnio, jak zrobić to poprawnie.

Kobieta przyznała, że dowiedziała się o tym niedawno, w wieku 36 lat i przez całe życie w niewłaściwy sposób zawieszała kostkę w toalecie. Dlaczego to tak istotne?

kostka wc.jpg
canva/Изображения пользователя Mouse Family

Jak poprawnie założyć kostkę do WC?

Zwykle kostkę do  WC po prostu zaczepiamy o muszlę. To błąd. Plastik, który zwykle kładziemy na muszę powinniśmy schować do środka. W ten sposób kostka w 100% spełnia swoją funkcję i wygląda o wiele lepiej.

Pamiętajmy, by kostkę wkładać w takie miejsce, by dotarł do niej silny strumień wody. Dzięki temu zabiegowi będziemy mieć pewność, że wszystkie substancje antybakteryjne i przeciwwirusowe zostaną rozprowadzone po całej muszli.

Jak pozbyć się kamienia z toalety?

W toalecie często powstaje osad i kamień. W prosty sposób jednak możemy ograniczyć jego powstawanie. Wystarczy, że wsypiemy do toalety miksturę z dwóch składników, które mamy w kuchni. Jest to sól i soda oczyszczona.

Pół szklanki soli mieszamy z połową szklanki sody oczyszczonej. Proszek wsypujemy do toalety, a następnie zamykamy i zostawiamy na całą noc. Rano spłukujemy wodę i czyścimy. Toaleta będzie jak nowa, a kamień nie będzie się tak szybko osadzał.

Zobacz także:

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10