Wilki porwania
radiopoznan.fm/zdjęcia Mieszkańców
Weronika Dadok - 23 Lutego 2021

Wilki porywają psy w okolicach Poznania

Niedaleko Poznania miały miejsce tragiczne sytuacje. Wilki, które grasują w tamtejszej okolicy, porwały aż osiem psów z posesji. Mieszkańcy boją się o to, co będzie dalej.

Mieszkańcy od chwili, gdy nastąpiło tak nieprzyjemne spotkanie z dzikimi zwierzętami, boją się o każdy następny dzień.

Zastanawiają się, jak długo mają jeszcze czekać na pomoc ze strony gminy. Pomimo ich próśb o jakiekolwiek działanie, dostają jedynie ulotki informacyjne. Obecność wilków w okolicy Poznania została potwierdzona przez ekspertów i nagrania z fotopułapki.

Mieszkańcy boją się o siebie, psy oraz swoje dzieci

Jak dowiadujemy się na łamach radiopoznan.fm w okolicy pojawiło się poczucie zagrożenia. Mieszkańcy boją się o pozostałe zwierzęta oraz swoje dzieci.

W rozmowie z Krzysztofem Polasikiem reprezentująca mieszkańców Jowita Pogodzińska przyznała, że wilki wchodzą na podwórko, na spacerach atakują psy w obecności właścicieli i zabierają je właściwie spod nóg.

Maryla Rodowicz morsuje w ogrodzieMaryla Rodowicz morsuje w ogrodzieCzytaj dalej

Miłosz i Aneta z żalem wspominają moment, w którym usłyszeli, ze ich pies piszczy i skowycze. Nie zauważyli ani krwi, ani sierści, został porwany po prostu do lasu... Poszukiwania trwały do nocy i następnego dnia.

Waldek również ma za sobą traumatyczne przeżycie związane z nadejściem wilków. Został obudzony przez elektroniczną nianię. Dźwięk się nasilał i wiadomo było, że to nie jego syn.

Gdy otworzył okno balkonowe, zobaczył, jak wilk niesie psa w zębach. Został przez niego przeniesiony na inną posesję. Jedyne co mógł zrobić to rzucać kamieniami. Wilk odsunął się na półtora metra. Niestety pies nie mógł się już ruszyć... był sparaliżowany.

Rozważają odstrzał, jeśli sytuacja się pogorszy

Swarzędz odpowiedział mieszkańcom, że jeśli sytuacja się zaostrzy, planują odstrzał wilków. W zaistniałej sprawie gmina chce czekać na pismo od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Rzecznik Gminy Swarzędz, Maciej Woliński, póki co jednak nie odpowiedział na pytanie, czy władze zawnioskują o odstrzał.

Dowiadujemy się także, że wilki chorują na świerzb, co może tłumaczyć ich zachowanie. Dyrekcja ochrony środowiska zwróci się do samorządów w kwestii podjęcia odpowiednich działań, które zabezpieczą mieszkańców.

Wilki porwania

Zdjęcie pochodzi ze strony radiopoznan.fm

Źródło: radiopoznan.fm

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News