Wiosenne kwiaty
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 1 Marca 2021

Najczęściej popełniane błędy w doborze wiosennych kwiatów

Gdy zimowa aura odchodzi w zapomnienie, a wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna, zaczynamy się zastanawiać nad wprowadzeniem wiosennych kwiatów do wystroju. Wiele razy jednak zdarza się, że po zakupie rośliny, gdy przynosimy ją do domu, okazuje się, że szybko traciły kondycję i umierały. W tym artykule podpowiemy jak tego uniknąć.

Krokusy, tulipany, hiacynty i inne cudowne kwiaty goszczą na sklepowych półkach już od początku roku. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że w naturze pojawiają się jednak trochę później.

Po przyniesieniu ich do domu i w trakcie podróży mogą doznać niemałego szoku. Może przyczynić się to do ich szybkiej śmierci. Należy mieć również świadomość, w jaki sposób wybierać najlepsze egzemplarze, które będą cieszyć oko na dłużej.

Wiosenne rośliny w sklepie - dokładnie się im przyjrzyj

Obecnie możemy zakupić pierwsze wiosenne kwiaty nie tylko w dedykowanych sklepach, ale także prawie w każdym markecie.

Najczęściej są to rośliny cebulowe. Na przykład tulipany, hiacynty czy krokusy. Przed ich zakupem należy dokładnie zobaczyć, w jakiej są kondycji. Lepiej wybrać takie, których część naziemna nie jest uszkodzona, a cebulki są twarde.

Przez 40 lat mieszkali w leśnej chacie z dala od cywilizacjiPrzez 40 lat mieszkali w leśnej chacie z dala od cywilizacjiCzytaj dalej

Z cebulki powinna oczywiście wyrastać łodyga, nie zawsze jednak musi być w pełni rozwinięta i posiadać kwiatostan. W tym wypadku zapewniając jej odpowiednie warunki, będzie dłużej cieszyć oko.

Jeśli interesuje nas konkretny kolor rośliny, zwróćmy uwagę na barwę doniczki. To ona najczęściej zdradza, w jakim będzie kolorze.

Jeśli planujesz zakup donic z kwiatami, możesz w prosty sposób zrobić z nich piękną ozdobę z wiosennym, lekkim detalem. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku dostępny w Lidlu wieszak na donicę, już dziś możesz go nabyć, aby przygotować się do nadejścia wiosny, jak należy[ZOBACZ]

Wieszak na kwiaty LIDL

Transport wiosennych kwiatów do domu

Jeśli dokonamy wyboru, który kwiat uda się z nami do domu, musimy zastanowić się, w jaki sposób go bezpieczne przetransportować. Jeśli pogoda nie jest niebezpieczna, a panująca temperatura jest dodatnia, nie powinniśmy mieć powodów do obaw.

Gdy na zewnątrz panuje mróz, trzeba rozważyć kupno. Nawet kilkanaście minut zimnego powiewu może doprowadzić roślinę do śmierci. Jeśli jednak koniecznie chcesz ją nabyć, należy odpowiednio się do tego przygotować. Najlepiej zaplanować podróż samochodem i zadbać o jak najlepsze osłony doniczki i części nadziemnej. Można ochronią roślinę workami foliowym lub kawałkiem bawełnianego materiału.

Zachowanie prawidłowej wilgotności dla wiosennych roślin

Aby roślina rosła prawidłowo, powinna być odpowiednio podlana. Reguła ta dotyczy także egzemplarzy kupowanych w markecie. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Przed wyborem warto sprawdzić podłoże: powinno być dostatecznie wilgotne, jednak nie zbyt mokre. Gdy w markecie roślina nie będzie wystarczająco objęta opieką przez pracowników i wysuszona, w kolejnych etapach swojego rozwoju może wykazywać pewne braki.

Źródło: porady.intera.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News