Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wlałam do wiadra z wodą. Podłoga nigdy nie była tak czysta
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 22.02.2024 08:26

Wlałam do wiadra z wodą. Podłoga nigdy nie była tak czysta

mycie podłogi
canva/74Images

Czysta podłoga potrafi odmienić całe wnętrze. Wszystko dlatego, że zwyczajnie rzuca się w oczy. Pokrywa całą powierzchnię naszego domu, a porządne umycie jej sprawia, że od razu jest jakoś czyściej.

Co najlepiej sprawdzi się do mycia podłogi? Wiele płynów w sklepach ma zapewnić lśniącą posadzkę bez smug, jednak to nie zawsze działa. Przetestuj mój sprawdzony sposób na perfekcyjnie czystą podłogę.

Jak utrzymać podłogę w czystości?

Porządnie umyta podłoga sprawia, że dużo lepiej funkcjonuje mi się w domu. Jednak żeby zawsze dobrze wyglądała, nie wystarczy umyć ją raz w tygodniu. U mnie podstawą jest odkurzanie.

W ciągu tygodnia na posadzce gromadzą się włosy, sierść, okruszki i inne zanieczyszczenia. Właśnie dlatego odkurzam ją przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jaki płyn do mycia podłóg jest najlepszy?

W sklepach znajdziemy sporo detergentów, jednak nie zawsze są one skuteczne. U mnie najlepiej sprawdza się domowy sposób na czystą podłogę. Mój środek jest ekologiczny i naprawdę skuteczny.

mycie podłogi
Canva / sefa ozel, Getty Images Signature

Twoja podłoga będzie lśnić

Zamiast standardowych płynów do mycia podłóg korzystam z jednego produktu, który zwykle mamy w kuchni. To niepozorna przyprawa o niezwykłych właściwościach. Pomoże usunąć kurz i zacieki.

Do przygotowania idealnej mieszanki potrzebne będą liście laurowe. 7 liści laurowych zalewam szklanką gorącej wody i odstawiam do ostygnięcia. Następnie wlewam wywar do wiadra z ciepłą wodą i dokładnie mieszam.

Tak przygotowaną wodą myję podłogę w całym domu. Posadzka lśni i nie ma śladu po zaciekach. Mam jeszcze jeden prosty trik, który sprawi, że mycie podłogi będzie znacznie szybsze i przyjemniejsze.

Zrób to przed myciem podłogi

Jest jeszcze jedna rzecz, którą zawsze robię, zanim sięgnę po wiadro z mopem. Dzięki temu pozbywam się ogromnej ilości zanieczyszczeń, a samo mycie jest dużo szybsze. Przed myciem podłogi całą posadzkę dokładnie odkurzam.

Dzięki odkurzaniu pozbywam się znaczącej ilości włosów, sierści, a także okruchów. To sprawia, że mycie jest szybsze, a w wiadrze z wodą nie gromadzi się aż tyle zanieczyszczeń.

mycie podłogi
Canva / wutzkoh

Zobacz także: