DomekIOgrodek.pl Salon Wlej do kaloryfera. W domu natychmiast zrobi się cieplej
canva/aliaksandra barysenka

Wlej do kaloryfera. W domu natychmiast zrobi się cieplej

14 grudnia 2023
Autor tekstu: Patrycja Grzebyk

Dużo mówi się przygotowaniu grzejników przed sezonem, jednak sporo z nas o tym zapomina. Czyste kaloryfery to podstawa, jeśli chcemy, żeby wydajnie ogrzewały nasz dom. Jak dobrze je umyć?

Danielle uwielbia sprzątać i prowadzić konto na TikToku. Na swoim profilu dzieli się sposobami na czysty dom. Zdradziła, jak dobrze wyczyścić kaloryfer.

Brudny kaloryfer gorzej grzeje

Przed zimą każdy z nas powinien pomyśleć o porządnym wyczyszczeniu kaloryferów. Wewnątrz nich gromadzi się kurz, pajęczyny i inne zanieczyszczenia. Jakie ma to konsekwencje w sezonie grzewczym?

Brudne kaloryfery mogą sprawiać, że w naszym domu dużo szybciej będzie osadzał się kurz. Jednak to nie jedyny problem. Kiedy w grzejnikach gromadzą się zanieczyszczenia, utrudniają one przepływ ciepłego powietrza, a grzejniki są mniej wydajne.

Kaloryfery możemy umyć teraz, jeśli nie zrobiliśmy tego przed włączeniem ogrzewania. TikTokerka, która od dawna fascynuje się sprzątanie, zdradziła swój trik na czyste grzejniki. Ten sposób jest naprawdę prosty.

Projekt bez nazwy (29).jpg
Canva / aliaksandrbarysenka

Jak wymyć kaloryfery?

Sposobów na czyszczenie kaloryferów jest naprawdę sporo. Możemy brud wydmuchać suszarką lub pozbyć się go przy pomocy czyścika parowego. Jednak Danielle znalazła jeszcze jeden, inny sposób.

Do umycia kaloryferów sposobem Danielle będziemy potrzebować wodę i płyn do mycia naczyń. Przyda się tez coś do zabezpieczenia podłogi. Kobieta na TikToku wybrała zwykły ręcznik. Jak dokładnie umyć grzejniki?

Prosty sposób na czyste kaloryfery

Przed myciem grzejników zdejmujemy z nich górną kratkę. Następnie rozkładamy ręcznik i sięgamy po miednicę, która stawiamy pod kaloryferem. W osobnym naczyniu mieszamy wodę z odrobiną płynu do mycia naczyń.

Do kaloryfera wlewamy od góry wodę, która wraz z zanieczyszczeniami spłynie do miednicy. Postępujemy tak na całej długości grzejnika. Na koniec warto przedmuchać go suszarką i umyć obudowę.

Metoda Danielle jest naprawdę skuteczna, jednak w ten sposób możemy myć grzejniki tylko raz w roku. Dzięki temu unikniemy rdzy.

Zobacz także:

Anna z „Rolnik szuka żony” była w beżowym domu Jakuba. Zobaczyła niezwykłe wnętrza
Prognoza pogody na Boże Narodzenie uległa ogromnej zmianie. Szykujcie się na najgorsze
Obserwuj nas w
autor
Patrycja Grzebyk

Redaktor portalu Domek i Ogródek. Szukam dla Was sposobów na to, jak ułatwić wykonywanie domowych obowiązków. Prywatnie jestem roślinomaniaczką z domem pełnym wyjątkowych okazów i właścicielką psa, który doskonale wie, jak porządnie w domu nabrudzić.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy