Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Włóż reklamówkę do pralki. Nie uwierzysz, co się stanie
Kamil Świętek
Kamil Świętek 29.05.2024 08:57

Włóż reklamówkę do pralki. Nie uwierzysz, co się stanie

Pralka
Fot. YouTube/simple & fast

Po przeczytaniu tego artykułu zapewne zaczniecie zastanawiać się, czy w ogóle wiecie, jak właściwie używać pralki. Patent, który jak nic innego przypomina zwykłe ludzkie roztargnienie, może stać się waszym życiowym okryciem.

Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się wyprać w pralce reklamówkę? Jeśli tak, na pewno nie zrobiliście tego celowo. Tymczasem warto czasem się zapomnieć i wrzucić ją do prania.

Dlaczego warto wyprać plastikową reklamówkę?

Zainteresowani? Zdradzimy wam jeszcze coś. Reklamówkę wrzucamy do pralki razem z ubraniami i ustawiamy zwykły cykl prania. Już po pierwszym teście zobaczycie znaczną różnicę.

Jak to możliwe? Okazuje się, że plastikowa siatka podczas prania stanie się wyłapywaczem zanieczyszczeń, które zamiast na ubraniach i filtrze, osadzą się na niej.

Dzięki temu, nawet gdy wrzucicie do pralki spodnie z chusteczką w środku, nie wyjmiecie z pralki ubrań z „białą posypką”, a czyste, pachnące materiały.

Pralka 3.jpg
Fot. Canva/patpitchaya, Getty Images

Jak używać reklamówek ekologicznie?

Chociaż mamy świadomość, że wiele mówi się o ekologii, wciąż trudno jest zrobić zakupy bez używania plastikowych reklamówek. Na szczęście, wykorzystując je w powyższy sposób, dajemy im drugie życie.

Spokojnie możecie do prania wrzucić jednorazówki po owocach, czy warzywach, jeśli oczywiście nie noszą one śladów po wspomnianych produktach. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że nie przyczyniacie się do produkcji jeszcze większej ilości odpadów.

Wykorzystaj jednorazówki nie tylko w pralce

Reklamówki jednorazowe możecie wykorzystać nie tylko podczas prania ubrań w pralce. Jeśli wykażecie się szczyptą kreatywności, zauważycie, że można użyć ich w podczas sprzątania.

Wystarczy założyć foliówkę na miotłę i w ten sposób ułatwić sobie sprzątanie. Jeśli kiedykolwiek wyciągaliście psią sierść z włosia szczotki, z pewnością wiecie, jak bardzo jest to irytujące.

Stosując patent z reklamówką jednorazową, macie pewność, że nieczystości osadzą się na folii, a nie na włosiu szczotki. Teraz wystarczy tylko odwinąć reklamówkę, związać ją tak, by nie wyleciały z niej śmieci i gotowe. Sprzątanie nigdy nie było tak proste.

Pralka 2.jpg
Fot. Canva/Iulia Cozlenco, Getty Images

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału simple & fast na YouTubie

ZOBACZ TAKŻE: