Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Włożyłam do piekarnika i włączyłam termoobieg. Przykry problem zniknął
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 26.01.2024 16:41

Włożyłam do piekarnika i włączyłam termoobieg. Przykry problem zniknął

jak wyczyścić piekarnik
shutter/Daniel Jedzura

Jak wyczyścić piekarnik? Niektórzy myją go po każdym użyciu, niektórzy wykorzystują gotowe preparaty lub domowe sposoby. Ja natomiast wypracowałam inny system mycia urządzenia i z pewnością nie wrócę już ani do preparatów z drogerii, ani do octu.

Mój piekarnik wygląda jak nowy, a wszystko, co zrobiłam, to wstawiłam to do piekarnika i włączyłam termoobieg. Tłuszcz i brud rozpuściły się same bez szorowania,

Koniec z szorowaniem i agresywną chemią czyszczącą

Mycie piekarnika to jedna z bardziej czasochłonnych i znienawidzonych czynności, jakie musimy wykonać w domu. Zaschnięte resztki jedzenia, brud i tłuszcz są trudne do usunięcia i to naprawdę duży problem. Jak wyczyścić piekarnik? 

Próbowałam już wszystkiego - od agresywnej chemii do czyszczenia, po której dostałam uczulenia, po sodę oczyszczoną i ocet, którego zapachu nie cierpię. Urządzenie i tak nie wyglądało tak, jakbym chciała. W pewnym momencie postanowiłam wypróbować jeszcze jeden sposób i to właśnie on stał się totalnym hitem w mojej kuchni. Czyszczenie piekarnika stało się lekkie i przyjemne.

jak wyczyścić piekarnik.jpg
canva/Jevtic

Jak wyczyścić piekarnik?

Najlepszym środkiem do czyszczenia piekarnika są… tabletki i kapsułki do zmywarki. Jak wykorzystuję je do pielęgnacji urządzenia? Na początku wyjmuję wszystkie blachy z piekarnika, zostawiam wyłącznie ruszt.

Do naczynia żaroodpornego wlewam gorącą wodę, wrzucam dwie kapsułki do zmywarki i wstawiam do piekarnika. Następnie włączam funkcję termoobiegu i nastawiam urządzenie na 100 stopni C.

Urządzenie będzie jak nowe!

Naczynie żaroodporne wraz z kapsułkami musi być w piekarniku przez godzinę- półtorej. Wszystko zależy od tego, jak bardzo brudne jest urządzenie. Opary, które wydobywają się z naczynia przez cały czas grzania, same rozpuszczają tłuszcz i zaschnięte resztki sosów i jedzenia.

Po zakończonym cyklu czyszczenia, uchylam drzwiczki i czekam, aż piekarnik ostygnie. Następnie wyjmuję naczynie, a całe urządzenie przecieram wilgotną gąbką lub ściereczką. Szyba i cały środek piekarnika są jak nowe. Bez agresywnej chemii, bez szorowania!

jak wyczyścić piekarnik.jpg
shutter/Zhuravlev Andrey

Zobacz także: