Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Fabryka porcelany ogłosiła upadłość. Działała ponad 160 lat
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 16.02.2024 13:17

Fabryka porcelany ogłosiła upadłość. Działała ponad 160 lat

fabryka porcelany „Karolina”
YouTube/Radio Wrocław

Fabryka porcelany „Karolina” powstała w 1860 roku w Jaworznie Śląskiej. Przez ponad 160 lat produkowano w niej wyjątkowe naczynia. Niestety ostatnie lata nie były dla firmy łaskawe. Teraz możemy dostać ich wyroby za grosze.

Fotograf Michał Jabłoński poinformował na swoim profil na Facebooku, że w fabryce „Karolina” trwa wielka wyprzedaż. W związku z ogłoszenie upadłości przez firmę możemy kupić ich wyroby w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Po 160 latach fabryka porcelany się zamyka

Porcelanowa zastawa jest w pewnym sensie luksusem. Jednak sytuacja producentów porcelany w ostatnich latach nie wygląda najlepiej. Mogliśmy przekonać się o tym w przypadku fabryki „Karolina”.

Firma działa nieprzerwanie przez 160 lat. W tym czasie zmieniła nazwę, jednak do XXI wieku naprawdę dobrze radziła sobie na rynku. Niestety ostatnie lata nie były dla producenta porcelany łaskawe.

Pierwszy kryzys pojawił się wraz z pandemią koronawirusa. Fabryka „Karolina” miała też problemy finansowe. Co doprowadziło do tak trudnej sytuacji producenta porcelany, który na rynku utrzymywał się przez 160 lat?

porcelana
Facebook / Michał Jabłoński

Fabryka porcelany ogłosiła upadłość

Producent porcelany „Karolina” wraz z kolejnymi problemami zdecydował się połączyć siły z firmą „Gerlach”. Ten ruch miał sprawić, że obie marki będą silniejsze. Niestety szybko okazało się, że ten ruch nie pomógł fabryce.

W firmie zaczęto zwalniać ludzi. Jeszcze niedawno pracowało tam 480 osób. Pod koniec 2023 roku w fabryce porcelany „Karolina” zostało zaledwie 181 pracowników. Teraz firma ogłosiła upadłość i wyprzedaje porcelanę w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Kup porcelanę za grosze

Fabryka porcelany „Karolina” zdecydowała się na wielki kiermasz. Trwa promocja, w czasie której wiele wyjątkowych produktów jest przecenionych nawet o 70%. Gdzie możemy kupić porcelanę?

Wyroby dostępne są w sklepie obok fabryki porcelany „Karolina” w Jaworznie Śląskiej. Poza tym wyprzedaż trwa też „pod chmurką”. Produkty znajdziemy w naprawdę korzystnych cenach. Zniżki sięgają od -30% do nawet -70%.

Zdjęcie pochodzi z filmu na kanale „Radio Wrocław” na YouTube.

Zobacz także: