Wystarczą 2 produkty. Skutecznie pozbędziesz się pomrowów
Ślimaki w ogrodzie mogą doszczętnie zniszczyć nasze uprawy. Chętnie podjadą nie tylko liście roślin. Nie pogardzą też bulwami, kiełkami, a nawet cebulkami. Jak je wypędzić z ogrodu?
Zwykle w naszych ogrodach buszują pomrowy. To charakterystyczne brązowe lub czarne ślimaki bez skorupek. Jak pozbyć się pomrowów? Wystarczą dwa produkty, które skutecznie pomogą nam wypędzić ślimaki.
Ślimaki całkowicie zniszczą ogród
Ślimaki to jedne z najbardziej niebezpiecznych szkodników w ogrodzie. Mają ogromny apetyt i żywią się praktycznie wszystkim częściami roślin. Właśnie dlatego już wczesną wiosną warto pomyśleć o tym, jak się ich pozbyć.
Najczęściej w ogrodach spotkamy pomrowy, które są gatunkiem inwazyjnym. Zwykle są brązowe lub czarne. Występują w całej Polsce, a także w różnych częściach Europy. Jak pozbyć się pomrowów z ogrodu?
Ślimaki bez skorupek to spore wyzwanie. Najwięcej możemy zaobserwować ich z samego rana lub wieczorem. Wychodzą również po deszczu. W prosty sposób możemy je wypędzić stosujące jedną z dwóch metod.
Jak pozbyć się pomrowów? Wypróbuj ten sposób
Jest naprawdę prosty sposób na pozbycie się pomrowów oraz innych ślimaków z ogrodu. Przyda się do tego najzwyklejsze piwo . Nie musimy wybierać konkretnego rodzaju. Wystarczy najtańsza opcja, jaką znajdziemy w sklepie.
Piwo ma naprawdę intensywny aromat, który przyciąga ślimaki. Na początku wykopujemy niewielkie dołki w ogrodzie, wkładamy do nich plastikowe pojemniki. Zasypujemy tak, by delikatnie wystawały ponad ziemię.
Teraz wlewamy do nich piwo, a następnego dnia pojemniki będą pełne pomrowów. Wystarczy je wyjąć i wynieść np. na łąkę lub do parku. Oprócz pułapek warto przygotować również barierę, przez którą ślimaki nie przejdą i nie zniszczą twoich upraw.
Pomrowy nie przedrą się przez grządkę
Najlepszą barierę stworzymy z popiołu drzewnego . Wystarczy, że posypiemy nim ziemię wokół roślin, a pomrowy nie zniszczą roślin. Popiół skutecznie utrudni ślimakom poruszanie się i zatrzyma je na obrzeżach grządki.
Pamiętajmy, że popiół drzewny zobojętnia pH gleby. Może być stosowany pod rośliny kwasolubne, jednak należy robić to z umiarem. Większa ilość produkty negatywnie wpłynie na kwiaty i sadzonki.
Zobacz także:
- Zaproś je do ogrodu. Oto, co zrobią ze szkodnikami
- Rzodkiewkę sieję tylko tak. To mój sposób na duże i smaczne warzywa
- Pojawiają się w domach. To istotny sygnał