Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Rozsyp ten cenny produkt. Zaoszczędzisz krocie
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 23.02.2024 18:06

Rozsyp ten cenny produkt. Zaoszczędzisz krocie

Nawożenie ogrodu
YouTube / Lekovite Biljke

Ten niepozorny produkt może odmienić cały ogród. Warto po niego sięgnąć nie tylko zimą. Jego niezwykłe właściwości doceniały nasze babcie. Jak wykorzystać popiół drzewny w ogrodzie?

Popiół drzewny powstaje w czasie spalania drewna. Nie brakuje go w domach, w których pali się drewnem w kominku, czy w piecu, który ogrzewa cały dom. Jak go wykorzystać?

Co zrobić z popiołem drzewnym?

Jeśli w kominku palimy jedynie drewnem, powstały popiół możemy na wiele sposobów wykorzystać. Przede wszystkim idealnie sprawdzi się, kiedy na zewnątrz panuje mróz, a nasz podjazd jest cały w lodzie.

Popiołem drzewnym spokojnie możemy posypać podjazd, chodnik, a nawet schody. Jest o wiele lepszą opcją niż sól. Przestaniemy się ślizgać i pozbędziemy się zalegającego w kominku pyłu.

To nie jest jedyna możliwość. Popiół drzewny będzie nieoceniony również wiosną, kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej. Idealnie sprawdzi się do nawożenie roślin. Sprawdź, jak go wykorzystać.

Nawożenie ogrodu
YouTube / Lekovite Biljke

Niezawodny nawóz do roślin

Popiół drzewny z pozoru jest zwykły odpadem. W rzeczywistości będzie niezastąpionym nawozem do roślin. Warto zastosować go po zimie. Idealnie odżywi glebę przed zasadzeniem pierwszych roślin.

Popiół drzewny najlepiej stosować pod uprawę roślin, które lubią glebę zasadową. Możemy posypać nim grządki, a także wzmocnić nasz trawnik po zimie. Jak dokładnie działa popiół drzewny?

Niezwykłe właściwości popiołu drzewnego

Popiół drzewny rozsypany wiosną może poprawić jakość i strukturę gleby. Właśnie dlatego warto zastosować go przed wysianiem pierwszych roślin. Jednak to nie wszystko. Ma jeszcze inne niezwykłe właściwości.

Nie zawiera azotu, a mimo to dobrze wpływa na mikroflorę bakterii wiążących azot. Jeśli po zimie masz spore ilości popiołu drzewnego, wykorzystaj go w ogrodzie. Rośliny Ci podziękują.

Projekt bez nazwy (14).jpg
YouTube / Lekovite Biljke

Zobacz także: