Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Za nic nie mogła doprać plam. Ta mikstura wyciągnęła cały brud
Martyna Pałka
Martyna Pałka 02.03.2024 18:46

Za nic nie mogła doprać plam. Ta mikstura wyciągnęła cały brud

Ta mikstura wyciągnęła cały brud
YouTube/@Uradi Sama- Ideje za kreativce

Walka z uporczywymi plamami jest nie tylko męcząca, ale przede wszystkim czasochłonna i irytująca. Całe szczęście istnieje jeden prosty sposób, który pozwoli Ci raz na zawsze zapomnieć o tym problemie. Wystarczy, że samodzielnie w domu przygotujesz tę miksturę.

Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami?

Niektóre plamy, które pozostają na naszych ubraniach lub ręcznikach, są na tyle trwałe i mocne, że nawet kilkukrotne pranie nie jest w stanie pomóc nam się ich pozbyć. Najmocniejsze środki chemiczne czasami nie mogą poradzić sobie z takim problemem, a my tylko niszczymy nasze ukochane ubrania.

Całe szczęście istnieje jeden prosty domowy sposób, który szybko i efektywnie pomoże Ci pozbyć się uporczywych plam, które nie mogą zejść z materiału Twoich ubrań. Wystarczy, że użyjesz kilku składników, które z pewnością posiadasz w swoim domu i stworzysz z nich miksturę, która uratuje Twoje ulubione elementy garderoby.

Sposób na plamy 1.jpg
Ten trik pomoże Ci pozbyć się najtrwalszych plam
Nie będzie w owocach robaków. Drzewka opryskaj już teraz Wbij wiertło w drzewo. Tak robią najlepsi ogrodnicy

Ten trik pomoże Ci pozbyć się najtrwalszych plam

Jeżeli próbowałaś już wszystkiego i dalej nie możesz poradzić sobie z najbardziej uporczywymi plamami, które pojawiły się na Twoich ulubionych ubraniach, pora zastosować ten jeden prosty sposób, który działa cuda. Wystarczy, że do miski lub innego naczynia nalejesz trochę wrzącej lub zagotowanej wody.

Kolejnym krokiem jest dodanie do wody dwóch łyżek stołowych oleju kuchennego oraz jednej łyżki soli. Do tak przygotowanej mikstury musisz dodać dwie łyżki sody oczyszczonej oraz jedną miarkę proszku do prania, który normalnie stosujesz. Wszystko dokładnie wymieszaj i dołóż jedną łyżkę płynu do mycia naczyń oraz odrobinę wybielacza.

sposób na plamy 2.jpg
Ten trik pomoże Ci pozbyć się najtrwalszych plam, fot. Canva

Ten domowy trik uratuje Twoje pranie

Do tak powstałej mieszanki musisz włożyć wszystkie ubrania lub ręczniki, które wciąż pokryte są uporczywymi i trudnymi do zmycia plamami. Dokładnie zamieszaj, a następnie pozostaw do całkowitego ostygnięcia wody. Po wszystkim wylej wodę i dokładnie obejrzyj swoje pranie.

Jeśli wciąż będą na nim plamy, użyj gąbeczki do mycia naczyń, za pomocą której możesz zetrzeć to, z czym nie poradziła sobie domowa mieszanka. Na końcu pranie włóż do pralki i ustaw na program, który wybrałabyś normalnie do tego rodzaju materiału. Po wszystkim nie powinno zostać śladu po tłustych śladach.

Zobacz także:

Zdjęcie wyróżniające do artykułu pochodzi z kanału Uradi Sama- Ideje za kreativce na youtube