DomekIOgrodek.pl
Kraków

pixabay.com/DzidekLasek (CC0 Domena publiczna)

Trzypiętrowy apartament w Krakowie

10 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

W centrum Krakowa, przy niewielkiej i cichej ulicy powstał wyjątkowy, bo aż trzykondygnacyjny apartament. Jego powierzchnia to 200 metrów kwadratowych, a wnętrza zachwycają nowoczesnością i klasą. To mieszkanie po prostu trzeba zobaczyć.

W naszym kraju ze względu na „wysyp” młodych i niezwykle zdolnych projektantów wciąż powstają coraz to bardziej kreatywne i wyjątkowe projekty.

Wymyślanie nietypowych rozwiązań i niezwykłe wyczucie estetyki to zalety, które cechują architekta Oskara Firka, który zaprojektował wspaniałe miejsce w sercu Krakowa - apartament D-House.

Niesamowity apartament w centrum Krakowa - ma aż trzy kondygnacje

To niezwykłe mieszkanie powstało przy jednej z krakowskich ulic. Mimo że znajduje się w centrum, to jest zaciszne i spokojne. Apartament liczy sobie 200 metrów kwadratowych i, co niezwykłe, ma aż trzy kondygnacje!

Najniższa z nich ma przeznaczenie typowo gospodarcze. Największym pomieszczeniem jest obszerny garaż. Obok niego znajduje się wygodny hol z sofą, praktyczna garderoba do przechowywania okryć wierzchnich i pomieszczenie gospodarcze.

Druga kondygnacja jest prywatną strefą mieszkańców - skrywa część sypialną i jeszcze jeden dodatkowy pokój. Znajduje się tam również gabinet do pracy i niewielka łazienka.

Trzecie piętro jest zdecydowanie najciekawsze - to tutaj znajduje się serce domu, idealnie nadające się do przyjmowania gości.  Większość przestrzeni zajmuje duża kuchnia ze stołem jadalnianym. Połączona jest z wygodnym salonem, w którym króluje duża kanapa.  Na tej samej kondygnacji znajduje się również pokój gościnny i łazienka.

Nietypowe rozwiązania w nowoczesnym apartamencie

Architekt Oskar Firek na etapie projektowania postanowił zabudować dwa niefunkcjonalne balkony. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ dzięki temu dwa piętra nad parterem zyskały dodatkową powierzchnię do wykorzystania. Aby do mieszkania wpadło jak najwięcej światła, projektant zrezygnował z zastosowania zwykłych okien i zdecydował się na maksymalne przeszklenie ściany od strony południowej.

Bardzo ryzykownym posunięciem w kwestii aranżacji wnętrza było zestawienie ze sobą elementów, faktur i materiałów, które teoretycznie do siebie nie pasują. Projektantowi udało się jednak połączyć całość tak, że świetnie ze sobą koresponduje, a także wspaniale wygląda w towarzystwie tynku strukturalnego i naturalnego drewna.

Zastosowane zostały piękne i szlachetne materiały, takie jak czarne szkło, granit czy stalowe, pomalowane na czarno barierki. Meble znajdujące się w apartamencie dają poczucie ciężkości. Króluje skóra, grube tkaniny i ciekawe rozwiązania oświetleniowe. Całość daje ciekawy, minimalistyczny efekt, z nowoczesnym i charakternym sznytem.

Zobaczcie wspaniałe wnętrza krakowskiego apartamentu!

Źródło: whitemad.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Nowy, zaskakujący trend na rynku nieruchomości. Chodzi o domy jednorodzinne

  • Niezwykle luksusowa willa Beaty Pawlikowskiej

  • Domowy sposób na czyszczenie piekarnika. Nic prostszego

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Inspiracje

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

Czytaj więcej >
Światełka świąteczne

Inspiracje

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >