Kraków
pixabay.com/DzidekLasek (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 10 Stycznia 2021

Trzypiętrowy apartament w Krakowie

W centrum Krakowa, przy niewielkiej i cichej ulicy powstał wyjątkowy, bo aż trzykondygnacyjny apartament. Jego powierzchnia to 200 metrów kwadratowych, a wnętrza zachwycają nowoczesnością i klasą. To mieszkanie po prostu trzeba zobaczyć.

W naszym kraju ze względu na „wysyp” młodych i niezwykle zdolnych projektantów wciąż powstają coraz to bardziej kreatywne i wyjątkowe projekty.

Wymyślanie nietypowych rozwiązań i niezwykłe wyczucie estetyki to zalety, które cechują architekta Oskara Firka, który zaprojektował wspaniałe miejsce w sercu Krakowa - apartament D-House.

Niesamowity apartament w centrum Krakowa - ma aż trzy kondygnacje

To niezwykłe mieszkanie powstało przy jednej z krakowskich ulic. Mimo że znajduje się w centrum, to jest zaciszne i spokojne. Apartament liczy sobie 200 metrów kwadratowych i, co niezwykłe, ma aż trzy kondygnacje!

Najniższa z nich ma przeznaczenie typowo gospodarcze. Największym pomieszczeniem jest obszerny garaż. Obok niego znajduje się wygodny hol z sofą, praktyczna garderoba do przechowywania okryć wierzchnich i pomieszczenie gospodarcze.

Piękny dom Filipa Chajzera. Ogród zimowy zachwycaPiękny dom Filipa Chajzera. Ogród zimowy zachwycaCzytaj dalej

Druga kondygnacja jest prywatną strefą mieszkańców - skrywa część sypialną i jeszcze jeden dodatkowy pokój. Znajduje się tam również gabinet do pracy i niewielka łazienka.

Trzecie piętro jest zdecydowanie najciekawsze - to tutaj znajduje się serce domu, idealnie nadające się do przyjmowania gości. Większość przestrzeni zajmuje duża kuchnia ze stołem jadalnianym. Połączona jest z wygodnym salonem, w którym króluje duża kanapa. Na tej samej kondygnacji znajduje się również pokój gościnny i łazienka.

Nietypowe rozwiązania w nowoczesnym apartamencie

Architekt Oskar Firek na etapie projektowania postanowił zabudować dwa niefunkcjonalne balkony. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ dzięki temu dwa piętra nad parterem zyskały dodatkową powierzchnię do wykorzystania. Aby do mieszkania wpadło jak najwięcej światła, projektant zrezygnował z zastosowania zwykłych okien i zdecydował się na maksymalne przeszklenie ściany od strony południowej.

Bardzo ryzykownym posunięciem w kwestii aranżacji wnętrza było zestawienie ze sobą elementów, faktur i materiałów, które teoretycznie do siebie nie pasują. Projektantowi udało się jednak połączyć całość tak, że świetnie ze sobą koresponduje, a także wspaniale wygląda w towarzystwie tynku strukturalnego i naturalnego drewna.

Zastosowane zostały piękne i szlachetne materiały, takie jak czarne szkło, granit czy stalowe, pomalowane na czarno barierki. Meble znajdujące się w apartamencie dają poczucie ciężkości. Króluje skóra, grube tkaniny i ciekawe rozwiązania oświetleniowe. Całość daje ciekawy, minimalistyczny efekt, z nowoczesnym i charakternym sznytem.

Zobaczcie wspaniałe wnętrza krakowskiego apartamentu!

Źródło: whitemad.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Opublikowany przez Oskar Firek Architects Poniedziałek, 28 października 2019

Opublikowany przez Oskar Firek Architects Poniedziałek, 28 października 2019

Opublikowany przez Oskar Firek Architects Poniedziałek, 28 października 2019

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News