Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Chodzą po domach. Możesz stracić wielkie pieniądze, nie daj się nabrać
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 03.12.2023 15:37

Chodzą po domach. Możesz stracić wielkie pieniądze, nie daj się nabrać

flipperzy
shutter/Video_Stock _Production

Chodzą po domach, podają się za rodzinę lub młode małżeństwo. Chcą kupić mieszkanie szybko i oferują gotówkę. Flipping w Polsce stał się niezwykle popularny. Na czym dokładnie polega?

Mimo, iż flipping nie jest niezgodny z prawem, metody flipperów są mocno nieetyczne i po prostu nieuczciwe. Nie daj się oszukać, możesz przez nich stracić ogromne pieniądze. Niedawno w sieci opublikowano ogłoszenie, które wyniosło flipping na wyższy poziom.

Kim są flipperzy?

„Kupię mieszkanie za gotówkę”, Brzmi znajomo, prawda? Tego typu ogłoszeń jest coraz więcej. Ogłoszenia często pisane są ręcznie. Pojawią się na słupach, przystankach, śmietnikach, klatkach schodowych. Flipperzy coraz częściej zaczynają chodzić też po domach.

Flipperzy to handlowcy nieruchomościami. Ich praca znacząco różnię się jednak od pracy biur nieruchomości. Flipperzy kupują mieszkania, remontują je, a następnie sprzedają. Niby wszystko ok, prawda? Jest tu jednak pewien haczyk.

flipperzy.jpg
Marek BAZAK/East News

Uważaj na nieuczciwe praktyki

Flipperzy podszywają się najczęściej pod młode małżeństwa szukające domu lub mieszkania. Oprócz kupna nieruchomości za gotówkę, bardzo często oferują także pomoc w przeprowadzce i załatwienie wszelkich formalności.

Pod żadnym pozorem nie daj się na to nabrać. Flipperzy zapłacą Ci za dom lub mieszkanie, które im sprzedasz, jednak otrzymasz znacznie mniej, niż gdybyś sprzedawał nieruchomość przez biuro. Flipperzy celowo zaniżają wartość mieszkań, a następnie sprzedają je komuś innemu za rynkową wartość. W ten sposób tracisz nawet kilkaset tysięcy zł!

NIe uwierzysz, jakie usługi oferują flipperzy!

Niedawno na profilu Pieing na Facebooku opublikowano ogłoszenie flipperów, które wyniosło nieuczciwą praktykę na znacznie wyższy poziom. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że Albert i Patrycja szukają mieszkania za gotówkę, może być nawet zadłużone i do remontu.

Dodatkowo Albert informuje, że jest trenerem personalnym i może pomóc schudnąć i zwiększyć masę mięśniową. Patrycja natomiast kocha zwierzęta i pomoże sprzątać mieszkanie. Celowo powstrzymamy się od komentarza. Jesteśmy ciekawi, jakie Wy, drodzy Czytelnicy macie zdanie na ten temat.

Zobacz także: