Czyszczenie czekolady
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany oraz EAST NEWS/AGENCJA SE
Weronika Dadok - 19 Stycznia 2021

Czyszczenie plam po czekoladzie

Popularna australijska blogerka podzieliła się ze światem informacją o tym, jak najskuteczniej usunąć uciążliwe plamy po czekoladzie. Ten problem dotyka nie tylko ochoczo zajadających czekoladę dzieci. Każdemu może przecież zdarzyć się drobny wypadek. Podpowiadamy, jak sobie poradzić z tego rodzaju zabrudzeniami.

Zabrudzenia po czekoladzie nalezą do tych, które są bardzo uciążliwe, trudno je zlikwidować. Dodatkowo, gdy już się pojawią, są nadwyraz widoczne.

Nietypowy sposób na wyczyszczenie plam po czekoladzie

Blogerka doradzająca, jak zwalczać rozmaite problemy natury domowej, zajęła się również plamami po tej słodkości.

Twierdzi, że świetnym sposobem jest wbicie do miski żółtka jajka, a następnie pocieranie nim zabrudzonej powierzchni.

Świetnym sposobem jest także użycie sody. Należy zmieszać dwie łyżeczki sody i jedną łyżkę wody. Następnie nałożyć roztwór na plamę, odczekać dziesięć minut i zmyć zimną wodą.

Tragiczne nagranie, kobieta pukała do drzwi, chwilę później stało się coś strasznego. Niewyobrażalne zakończenieTragiczne nagranie, kobieta pukała do drzwi, chwilę później stało się coś strasznego. Niewyobrażalne zakończenieCzytaj dalej

Inne metody na usunięcie plam po czekoladzie

Doskonałym sposobem na pozbycie się uporczywych plam jest również ten, z wykorzystaniem mleka.

Mleko świetnie rozpuści tłuszcze zawarte w czekoladzie, ułatwia to jej usunięcie. Po odmoczeniu tkaniny należy ją wyprać i po plamienie powinno być śladu.

Jeśli nasz dywan, kanapa, fotel, bądź inne trudne do czyszczenia miejsce spotkało się z czekoladą, warto zastosować kolejny trik.

Czekamy, aż czekolada zaschnie, następnie zdrapujemy ją ostrym narzędziem. Resztki usuwamy roztworem wody i spirytusu denaturowanego, w proporcjach 1:1.

Chwila czekoladowej przyjemności może nas kosztować, jednak nie musimy się już stresować, ponieważ powyższe sposoby powinny idealnie zadziałać!

Źródło: kobieta.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News