Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Domowy odświeżacz powietrza. Pachnie ślicznie i odstrasza komary
Kamil Świętek
Kamil Świętek 18.05.2024 17:38

Domowy odświeżacz powietrza. Pachnie ślicznie i odstrasza komary

Krojenie limonki
Fot. TikTok/tipsfromluan, Shutter/InFocus.ee

Któż z nas nie chciałby, aby w naszym mieszkaniu zawsze pięknie pachniało? Utożsamianie pachnącego domu z chemicznymi odświeżaczami powietrza jak się okazuje, jest sporym błędem. Mało tego – nie potrzebujecie nawet świec zapachowych.

Istnieje prosty sposób na przygotowanie domowego odświeżacza powietrza, który zapachem przebija nawet najdroższe sklepowe odpowiedniki. Dzięki temu patentowi wasz dom będzie pachniał jak rezydencja prawdziwego arystokraty.

Czego można użyć jako domowego odświeżacza powietrza?

Najprostszym domowym odświeżaczem powietrza są oczywiście żywe, aromatyczne kwiaty. Zdecydowanie to najlepszy sposób na zapewnienie sobie pięknie pachnącego domu.

Oczywiście rozwiązanie to ma też swoje wady. Mianowicie czy znacie roślinę, która będzie poprawnie rozwijała się bez waszej ingerencji? Raczej wątpliwe. Na szczęście istnieje sposób na domowy odświeżacz powietrza, który stworzycie dosłownie w kilka minut.

Patent ten szczególnie polecany jest osobom żyjącym w wiecznym pędzie. Domowy odświeżacz powietrza przygotujecie dosłownie w kilka minut, a Wasz dom natychmiast nabierze niepowtarzalnego aromatu.

Cytrusy 2.jpg
Fot. Canva/pixelshot

Jak przygotować domowy odświeżacz powietrza?

Domowy odświeżacz powietrza najszybciej przygotujemy, wykorzystując cytrusy. Wystarczy, że przetniemy limonkę na cztery części i każdą z nich zasypiemy łyżeczką soli gruboziarnistej.

Następnie do tak przygotowanej limonki dodajemy 3 łyżeczki spirytusu medycznego. Całość warto przygotować w ozdobnych miseczkach i rozmieścić w różnych częściach domu.

Stwórz domowy odświeżacz powietrza i odstrasz szkodniki

Domowy odświeżacz powietrza ma więcej zalet, niż można by przypuszczać. Cytrusy doskonale sprawdzają się w odstraszaniu insektów. Nie lubią ich również pająki.

Jeśli chcecie zapewnić sobie dom wolny od komarów, czy innych owadów, dorzućcie do limonek goździki. Dzięki temu Wasz domowy odświeżacz powietrza nabierze jeszcze bardziej unikatowego zapachu, który odstraszy owady.

Jeśli jeszcze nie próbowaliście tego prostego patentu na domowy odświeżacz powietrza, koniecznie go przetestujcie. Też nie mogliśmy uwierzyć, że za kilka złotych można całkowicie odmienić zapach w swoim mieszkaniu. Gwarantujemy, że po pierwszych próbach nigdy więcej nie kupicie chemicznego odświeżacza powietrza.

Cytrusy 3.jpg
Fot. Canva/HandmadePictures, Getty Images Pro

ZOBACZ TAKŻE: