Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Ekipa "Nasz nowy dom" wzruszyła Kubę i Roberta. Piękny remont
Paulina Korzec
Paulina Korzec 17.04.2024 13:19

Ekipa "Nasz nowy dom" wzruszyła Kubę i Roberta. Piękny remont

Nasz Nowy Dom
Fot. Facebook/Nasz Nowy Dom

Powiedzieć, że życie nie rozpieszczało pana Roberta i jego syna, to jak nie powiedzieć nic. Kuba musiał przejąć opiekę nad swoim ojcem, co dla nastolatka jest zbyt dużym obciążeniem. Ekipa „Nasz nowy dom” zrobiła, co mogła, by ulżyć tej dwójce w cierpieniu.

Jeden odcinek programu nie odmieni całego życia pana Roberta i Kuby, ale Elżbieta Romanowska wraz z ekipą Polsatu dołożyła wszelkich starań, by odtąd żyli godnie i komfortowo. Jak wyglądają efekty remontu u tej doświadczonej przez los rodziny?

Wzruszająca historia Kuby i jego ojca

Pan Robert stracił w wypadku obydwie nogi, gdy jego syn był jeszcze bardzo mały. Od tamtej pory opiekę nad schorowanym mężem sprawowała mama Kuby. Kiedy jej zabrakło, to syn musiał stać się oparciem dla ojca.

Kuba dźwigał na swych barkach zbyt wiele, a sytuacji jego i pana Roberta nie poprawiał stan domu, w którym mieszkali. Nierówne podłogi, gołe ściany, brak podstawowych sprzętów, przewiew – to tylko jedne z wielu niedogodności, z jakimi musiała mierzyć się rodzina.

Ekipa „Nasz nowy dom” przeprowadziła rewolucyjne zmiany, dbając przy tym nie tylko o design, ale przede wszystkim o funkcjonalność nowych wnętrz i dostosowanie ich do potrzeb osoby z niepełnosprawnością.

Nowy, lepszy dom pana Roberta i jego syna

Zanim jednak Elżbieta Romanowska zaczęła tradycyjnie oprowadzać rodzinę po odmienionych wnętrzach, zaprowadziła pana Roberta z synem do wyremontowanego pomieszczenia gospodarczego, gdzie zainstalowano bezobsługową pompę ciepła.

Nie mogę więcej nic powiedzieć, po prostu emocje wzięły górę - Pan Robert nie krył wzruszenia.

To jednak nie koniec udogodnień dla Kuby i jego taty. Do domu prowadzi teraz wygodny podjazd dla wózka inwalidzkiego, a w mieszkaniu czekało na rodzinę jeszcze więcej niespodzianek.

Piękne i ergonomiczne wnętrza

Pan Robert wspomniał, że bardzo lubi gotować, dlatego nowa kuchnia z pewnością przypadnie mu do gustu. W pomieszczeniu znalazła się wyspa kuchenna dostosowana do wysokości wózka, a także zmywarka. Kamienna okładzina na ścianach tworzy ciepłą i przytulną atmosferę.

Ekipa z Elżbietą Romanowską na czele postawiła sobie za cel urządzenie takich wnętrz, w których pan Robert mógłby być jak najbardziej samodzielny. Zadanie to doskonale spełnia łazienka z umywalką umieszczoną na wysokości wózka i ze specjalną windą w wannie.

Myślę, że  w tej łazience tata będzie samodzielny i nie będzie musiał prosić mnie o pomoc - powiedział Kuba, któremu wyraźnie ulżyło.

Komfortowe i przytulne sypialnie

Ekipa „Nasz nowy dom” nie zapomniała o sypialniach pana Roberta i Kuby. Pokój taty jest pełen pamiątek, a honorowe miejsce zajęła w nim gitara. Wygodne łóżko umożliwi wypoczynek mężczyźnie.

Kuba, który marzy o zawodzie żołnierza, będzie odtąd spędzał wiele czasu w pokoju urządzonym w iście wojskowym stylu. Ściany ozdobione wzorem moro i specjalne drabinki do ćwiczeń bardzo spodobały się chłopcu, który teraz z nadzieją patrzy w przyszłość.

Zobacz także: