DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Goździk, jeżówka, a może róża? Wybraliście królową waszych ogrodów
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 27.09.2023 16:35

Goździk, jeżówka, a może róża? Wybraliście królową waszych ogrodów

Najlepsze kwiaty ogrodowe
Unsplash / Marta Bibi

Polskie ogrody zdobią naprawdę różne okazy. W różnych porach roku możemy cieszyć się innymi kwiatami. Zapytaliśmy, jakie najczęściej zdobią Wasze ogrody. Mamy kilka okazów na podium. Które kwiaty znalazły się w pierwszej trójce?

Sporo roślin powoli szykuje się na chłodniejszą część roku. Jednak część kwiatów nadal cieszy nasze oczy. Zdecydowanie Wasze zdanie na temat najlepszych okazów, było powiązane z panującą na zewnątrz porą roku.

Jakie kwiaty spotkamy w polskich ogrodach?

Polskie ogrody są pełne najróżniejszych gatunków kwiatów. Zdania na temat najpiękniejszych okazów były podzielone. Duże znaczenie miała dla Was pora roku. Jak wiadomo, inne okazy kwitną na wiosnę, inne latem, a jeszcze inne teraz na jesień.

- Wszystkie kwiaty są piękne, zależy od pory roku - taka odpowiedz kilka razy się powtórzyła.

- Wszystkie razem i każdy z osobna! Uwielbiam wszystkie, bo lubię naturę - zdradziła internautka.

Sporo osób nie potrafiło wskazać, które kwiaty są dla nich najpiękniejsze. Nic dziwnego, pięknych okazów mamy sporo. Jednak z waszych odpowiedzi wytypowaliśmy kilka roślin, które znalazły się na podium.

Najlepsze kwiaty ogrodowe
Canva / Elena Photo

Ten kwiat jest waszym ulubieńcem

Z waszych odpowiedzi wytypowaliśmy faworyta. Ten kwiat najczęściej sadzicie i po prostu kochacie. Oczywiście niekwestionowanymi królowymi ogrodu są róże. Macie ich naprawdę sporo.

- Oczywiście róże, mam ich mnóstwo, chociaż kocham wszystkie kwiaty, polne też - napisała jedna z naszych czytelniczek.

- Wszystkie są piękne. Moimi ulubionymi są róże - dodała kolejna.

Na drugim miejscu uplasowały się lilie. Takiej odpowiedzi się nie spodziewaliśmy, ale to właśnie ich zdjęcia podsyłaliście naprawdę często. W polskich ogrodach znajdziemy t kwiaty w różnych odmianach. Co jeszcze chętnie wybieracie?

Takie kwiaty zdobią Wasze ogrody

Wśród wymienianych często okazów znalazły się hortensje. One też często zdobią wasze ogrody i zdecydowanie możemy je zaliczyć do najlepszych kwiatów ogrodowych. Nie zabrakło też jeżówek i goździków.

Polskie ogrody są pełne kolorów i wyjątkowych kwiatów. Róża to zdecydowany faworyt, ale sporo osób sięga po rzadziej spotykane okazy.

Najlepsze kwiaty ogrodowe
Canva / Kseniia Perminova

Zobacz też: