Jadalnia z salonem
pixnio.com/Michal Jarmoluk
Weronika Dadok - 7 Stycznia 2021

Jadalnia z salonem. Praktyczne rozwiązania

Większość niewielkich mieszkań obecnie wyposażonych jest w aneks kuchenny połączony z salonem. Warto zatem zadbać o to, aby zagospodarowanie tej przestrzeni było praktyczne i przyjemne wizualnie. Pamiętaj, że mała przestrzeń wcale nie musi być nieestetyczna - wręcz przeciwnie!

Mało kto może pozwolić sobie na wyodrębnienie pokoju przeznaczonego tylko do spożywania posiłków. Najczęściej jesteśmy zmuszeni połączyć pokój dzienny z jadalnią.

Całe szczęście jest wiele sposobów, które umożliwiają wyodrębnienie kącika do spożywania posiłków, nawet w najmniejszym salonie. Wystarczy trochę wyobraźni i odwaga do stosowania innowacyjnych rozwiązań.

Miejsce do spożywania posiłków może być zarówno stylowe, jak i funkcjonalne.

Jadalnia z salonem - co z naszym stołem?

Najczęściej decydujemy się na stoły prostokątne. Warto jednak zastanowić się nad zmianą tego nawyku i zainwestować w okrągły mebel. Wtopi się lepiej we wnętrze, można postawić go na środku, aby zmieściło się przy nim więcej osób, lub w razie potrzeby dostawić bliżej ściany. Obły kształt stołu będzie mniej "wadzić" oczom i lepiej skomponuje się z innymi przedmiotami w małej przestrzeni.

„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników. Porażające zachowania sąsiadów„Nasz nowy dom” i zawiść innych ludzi, przykra rzeczywistość dotyka uczestników. Porażające zachowania sąsiadówCzytaj dalej

Dobrym sposobem do wykorzystania w jadalni połączonej z salonem jest także inwestycja w rozkładany stół. Jeśli gościsz często inne osoby, będzie to najlepszą opcją. Do takiego stołu możesz dobrać również składane krzesła i po wizycie przyjaciół schować je do szafy.

Kiedy twoja przestrzeń jest naprawdę bardzo mała, istnieje możliwość zainstalowania stołu, który przytwierdzony jest do ściany i składa się za każdym razem po posiłku.

Jeśli posiadasz jadalnie połączoną z kuchnią to również świetna motywacja, aby w dobry sposób oddzielić dwie strefy funkcjonalne. Ustawienie stołu między kuchnią a jadalnią podzieli wnętrze na strefę wypoczynkową i kuchenną.

Krzesła do jadalni z salonem

Krzesła wokół stołu mogą pełnić piękną ozdobę, aczkolwiek również zajmują wiele miejsca. W małej przestrzeni warto ustawić takie, które mają delikatną ramę. Zamiast tradycyjnych krzeseł można zainwestować w ławę ustawioną wzdłuż ściany. Miękkie krzesła, z bardziej eleganckim obiciem możesz wykorzystać jako mobilny mebel mogący pełnić swoje funkcje w strefie wypoczynku i w jadalni.

Stylowe dodatki ozdabiające jadalnię połączoną z salonem

W małych wnętrzach bardzo istotne są dodatki. Drobne, aczkolwiek bardzo efektowne. Warto skupić się oczywiście na ścianach, na których możemy umieścić obrazy. Wielbiciele ekstrawagancji mogą zdecydować się na wytapetowanie jednej ściany, bądź pomalowanie jej na inny kolor niż pozostałe.

Powieszone lustro sprawdzi się świetnie przy wizualnym powiększaniu przestrzeni. Jeśli wystarczy ci miejsca, możesz także dodać ciekawy element, jakim jest wózek barowy, podkreślający przeznaczenie pomieszczenia.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News