Jajka
youtube.com/ Zoo Land
Marta Idzikowska - 2 Lutego 2021

Znalazł w ogrodzie jajka, z których wykluł się malutki gekon

Jeden z mieszkańców Hawajów podczas prac w ogrodzie odkrył coś niezwykłego. W wydrążonym bambusie zauważył dziwne jajka, których nie potrafił zidentyfikować. Jakiś czas później wykluły się z nich niesamowite stworzenia.

Nasze ogrody często potrafią być polem do intrygujących znalezisk. Wydaje nam się, że doskonale je znamy, podczas gdy nie raz potrafią nas zaskoczyć.

Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Hawajów, który był świadkiem niezwykłego wydarzenia w swoim ogrodzie.

Niesamowite znalezisko w ogrodzie

Mężczyzna, o którym mowa, posiada bardzo ciekawy, egzotyczny ogród pełen różnorodnych kwiatów i roślin. Nie spodziewał się jednak tego, co pewnego dnia w nim znajdzie!

Jednym z elementów jego działki jest wydrążony bambus służący za ozdobę. To właśnie w nim mieszkaniec Hawajów znalazł coś, czego wcześniej nigdy nie widział.

Dom kontrowersyjnego politykaDom kontrowersyjnego politykaCzytaj dalej

Wewnątrz pnia znajdowały się małe jajka, których mężczyzna nie potrafił zidentyfikować. Zostawił jednak znalezisko w tym samym miejscu i czekał, co stanie się dalej.

Co wykluło się z dziwnych jajek?

Większość jajek była pusta, więc to, co w nich było, zdążyło się już wykluć. Kilka sztuk pozostało jednak nietkniętych, dlatego zaciekawiony właściciel ogrodu zdecydował się poczekać, co skrywają skorupki.

Gdy jedno z jajek zaczęło pękać, okazało się, że w środku jest... malutki gekon! Zwierzę wykluło się dosłownie na dłoni mężczyzny.

W taki sposób wyjaśniła się tajemnica niezwykłych jaj. Hawajczyk odłożył jaszczurkę na miejsce, aby nie zaburzać jej naturalnego dostosowania do środowiska.

Gekony osiągają dojrzałość w drugim roku życia. Samice składają jaja, które przyklejają w trudno dostępnych miejscach, szczelinach, a nawet pod kamieniami.

Niesamowite zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: youtube.com/Zoo Land

Zdjęcie tytułowe pochodzi z kanału na Youtube Zoo Land, gdzie możecie zobaczyć film pokazujący jaja gekona.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Working in my garden when I found these!

jajka

jajka

jajka

jajka

Zdjęcia pochodzą z kanału na Youtube Zoo Land, gdzie możecie zobaczyć film pokazujący jaja gekona.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News