DomekIOgrodek.pl
Pieniądze

Freepik

Jak pary powinny dzielić się opłatami za mieszkanie?

18 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Udostępnij:

Podział opłaty za mieszkanie przez parę jest często dyskutowanym tematem. Wiele czynników wpływa na możliwości dołożenia się do rachunków domowników. Ekspertka finansowa, Victoria Devine, radzi jak sprawiedliwie dzielić się miesięcznymi opłatami.

Wiele młodych par decyduje się na wspólne mieszkanie ze względu na optymalizację wydatków. Ciągły wzrost cen powoduje, że ludzie szukają wszelakich sposobów na zmniejszenie kosztów życia. Jednym z nich jest zamieszkanie z drugą połówką. Wspólny kąt bez wątpienia pomaga przy oszczędności środków oraz pozwala na bliższe poznanie się partnerów.

Ekspertka finansowa, Victoria Devine, radzi jak poradzić sobie z opłatami za mieszkanie, kiedy żyjemy w duecie. Dobrze znana struktura 50 na 50 wcale nie musi być odpowiednia w naszym przypadku.

Ekspertka wyjaśnia jak dzielić się opłatami za mieszkanie

Victoria Devine za sprawą swojego konta na TikToku doradza w kwestiach zarządzania domowym budżetem. Ostatni filmik ekspertki osiągnął niepowtarzalny rozgłos. Zdaniem kobiety dzielenie się opłatami 50 na 50 nie ma sensu.

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk sprzedała dom. Już udało jej się znaleźć nowe, równie imponujące lokum

CZYTAJ DALEJ

- Wysłuchaj mnie, jeśli zarabiasz 60 000 dolarów rocznie, a twój partner zarabia 150 000 dolarów rocznie, to nie sądzę, aby płacenie równego czynszu było sprawiedliwe. Czemu? Bo choć rachunek może być równy, to nie jest właściwy — pisze w mediach społecznościowych.

Ekspertka finansowa w swoim filmie wyjaśnia, że najuczciwszym sposobem opłaty za mieszkanie będzie odpowiednie wyznaczenie procentu z pensji mieszkańca. Przydzielone wydatki powinny być przeliczone przez roczny zysk każdego z partnerów. Dopiero wtedy opłaty za mieszkanie będą wpływać na podstawie realnych możliwości domowników.

Śmiałe poglądy kobiety biją rekordy popularności w serwisie TikTok, na obecną chwilę filmik Victorii ma ponad milion odsłon, a użytkownicy chętnie komentują proponowane rozwiązanie.

@victoria_devine

Equity over equality in relationships!!👇🏼 do you agree?

♬ Beautiful Girls - Sean Kingston

- Zgadzam się. Jedna osoba nie powinna wywierać na sobie ogromnej presji, jeśli druga może pomóc finansowo — pisze użytkowniczka.

- Jeśli dzielisz koszty 50/50 masz współlokatora, nie partnera — zauważa obserwujący.

- W związku jesteśmy teamem i nie widzimy pieniędzy w sposób moje pieniądze i twoje pieniądze, a raczej nasze pieniądze — komentuje tiktoker.

Dodatkowe sposoby na podział opłatami za mieszkanie z partnerem

Wiele osób zapomina, że wspólne mieszkanie to nie tylko comiesięczna opłata czynszu. Na życie składają się również koszty mediów, żywności oraz dzielone zainteresowania. Warto więc wprowadzić urozmaicenie, które pomoże w opłatach za mieszkanie.

System opłat za mieszkanie może być prowadzony tak jak do tej pory w popularnej opcji 50 na 50. Warto spróbować również opcji proponowanej przez ekspertkę finansową. Jednak dodatkowe koszty spadają na wybranego domownika.

W jednym miesiącu opłaty za media przypisane są dla jednej osoby, a druga zajmuję się rozrywkami interesującymi parę. W następnym miesiącu może być zmiana. W ten sposób mieszkańcy przykładają większą uwagę do wydawanych pieniędzy, a także życie partnerskie nie przejawia nudy przez wzajemne sprawianie sobie dodatkowych przyjemności.

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Rośliny chronione w Polsce – co powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Czy nadajesz się na architekta krajobrazu?

Pytanie 1 z 4

Co to jest patio?

Weronika Chmielewska Autor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Porady domowe

Trik, który sprawi, że obrus będzie śnieżnobiały. Genialnie sprawdzi się przed Świętami

Czytaj więcej >
<a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/ludzie'>Ludzie zdjęcie utworzone przez ViDIstudio - pl.freepik.com</a>

Porady domowe

Zamrożony płyn do mycia naczyń może zdziałać cuda. Sposoby, które zaskakują

Czytaj więcej >
gąbka

Porady domowe

Jakie znaczenie ma kolor gąbki do mycia naczyń? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań? Popularny produkt działa w chwilę

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Porady domowe

Częsty błąd podczas zmywania naczyń. Lepiej go unikać

Czytaj więcej >
usuwanie osadu z kubków

Porady domowe

Jak usunąć osad z kubków? Jeden sposób, który zdecydowanie to ułatwi

Czytaj więcej >