DomekIOgrodek.pl

fot. Hakase_, canva.com

Jak wyczyścić przypalony garnek? Domowe sposoby

22 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Jak wyczyścić przypalony garnek? Odpowiedzi na to pytanie nie trzeba szukać daleko. W praktycznie każdym domu znajdziemy składniki, które pomogą nam pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń. Po skorzystaniu z naszych trików wasze naczynia będą wyglądały jak nowe!

Prawie każdy z nas przynajmniej raz w życiu przypalił garnek lub patelnię. Wystarczy chwila nieuwagi, a lśniące naczynie zmienia się do poznania. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które potrafią sobie z tym poradzić.

Niezwykły trik na przypalony garnek: Coca-Cola

O wyjątkowym zastosowaniu Coca-Coli w kuchni mogliście już słyszeć wiele razy. Napój ten okazuje się być niezwykle przydatny w pozbywaniu się różnych zabrudzeń. Również w przypadku przypalonego garnka staje się niezawodny. Coca-Colę wystarczy nalać do naczynia na wysokość kilku centymetrów, a następnie gotować na małym ogniu przez kilka minut. Po tym czasie zabrudzenia powinny kompletnie zniknąć. Trzeba jednak uważać na tworzywo, z którego zrobiony jest garnek. W przypadku naczyń emaliowanych stosowanie Coca-Coli jest niewskazane.

Domowe sposoby na przypalony garnek: ocet i soda oczyszczona

Ocet i soda oczyszczona to na tyle silne substancje, że świetnie radzą sobie w zwalczaniu przykrych zapachów i uciążliwych zabrudzeń. Ich największym plusem jest to, że są tanie i prawie każdy ma je w domu. Octu można użyć w podobny sposób, co Coca-Coli - wystarczy nalać go do garnka i delikatnie podgrzać. Po kilku minutach należy wziąć delikatną szpatułkę i zeskrobać nią przywierające do dna zabrudzenie. Trzeba być jednak przygotowanym na ostry i nieprzyjemny zapach, który długo będzie unosił się w mieszkaniu! Jeśli chcemy go uniknąć, warto spróbować metody z sodą oczyszczoną!

Aby wyczyścić przypalony garnek sodą oczyszczoną, wystarczy obficie zasypać nią dno naczynia, a później zalać odrobiną wody. Taką miksturę zostawiamy na około 15. minut, a później dokładnie zmywamy.

Czy ryż pomoże w pozbyciu się zabrudzeń?

Ciekawym sposobem na pozbycie się zabrudzeń z garnka jest wykorzystanie ryżu. Okazuje się, że drobne ziarna są nie tylko pożywne, ale również przydatne w sprzątaniu. Wystarczy wsypać ich garść na dno naczynia i zalać niewielką ilością wody. Następnie całość trzeba zagotować, a gdy ryż już zmięknie, ostudzić garnek. Ostatnim krokiem jest dokładne umycie naczynia delikatnym środkiem czystości.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

1. Katarzyna Dowbor płakała na planie. Co się stało?

2. Co najbardziej szkodzi astmatykom w domu? Kilka ważnych informacji

3. Nie wyrzucaj nasion papryki, można wykorzystać je w świetny sposób

Tagi:

Podobne artykuły

Porady domowe

Spryskaj ubrania, zapomnisz o elektryzującym się materiale. Patent kosztuje 3 zł
Czytaj więcej >

Porady domowe

Złapał produkty za 3 zł i zaczął szorować tapicerowane krzesło. Brud momentalnie zniknął
Czytaj więcej >

Porady domowe

Nie wyrzucaj korka po winie. Ma 2 cudowne zastosowania w ogrodzie i domu
Czytaj więcej >

Porady domowe

3 patenty na ocet w ogrodzie. Nr 2 uchroni go przed chwastami
Czytaj więcej >

Porady domowe

Wymontuj okap i wrzuć do wanny z tajną miksturą. Tłuszcz rozpuści się w mig
Czytaj więcej >

Porady domowe

Wydaj 2 zł i wyczyść szybę piekarnika. Spieczony brud odejdzie w zapomnienie
Czytaj więcej >
Martyna Kucharczyk

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]