Hodowla awokado z pestki
Zdjęcie własne
Weronika Dadok - 31 Marca 2021

Hodowla awokado z pestki - niezawodne rady

Wyhodowanie awokado z pestki nie należy do najprostszych wyzwań. Potrzebna będzie nam spora dawka cierpliwości i znajomość kilku ważnych aspektów. W tym artykule przedstawimy, co należy zrobić, aby odnieść sukces w tej kwestii i cieszyć się pięknym, zielonym drzewkiem.

Jeśli uwielbiasz awokado lub po prostu kupujesz je od czasu do czasu, to warto zdać sobie sprawę z tego, że dzięki pestce, którą kryje w sobie, możesz wyhodować piękne drzewko, które ozdobi twoje cztery kąty.

Okazuje się, że oprócz niepodważalnych walorów smakowych, awokado może również zdobić, czyniąc nasz dom bardziej zielonym. Egzotyczny kształt i okazałe liście będą przyciągać wzrok.

Ogromną satysfakcję będziesz czerpać również z tego, że zostało wyhodowane dzięki dbałości, a przede wszystkim pokładów cierpliwości.

Mamy już pestkę i chcemy mieć roślinę - sadzenie awokado

Gdy skończymy delektować się smakiem awokado i pozostanie po nim pestka, możemy zabrać się do dzieła!

Opłaty za wywóz śmieci w stolicy gwałtownie wzrosną. Większe rodziny mogą zapłacić krocieOpłaty za wywóz śmieci w stolicy gwałtownie wzrosną. Większe rodziny mogą zapłacić krocieCzytaj dalej

Po pierwsze, pestkę należy dokładnie obmyć w wodzie. Następnie nadziać z dwóch stron i zanurzyć około 2/3 powierzchni w szklance wody. Stelaż ma zapobiec całkowitemu zanurzeniu pestki w wodzie. W tym momencie zaczyna się proces oczekiwania, który trwa około miesiąca.

Gdy pojawią się widoczne korzonki, możemy wsadzić awokado do ziemi.

Drzewka rosną stosunkowo szybko, więc na pierwsze listki nie musimy czekać zbyt długo. Potrzebują jednak do tego odpowiednich warunków. Podstawą jest utrzymanie sprzyjającej temperatury, która powinna wynosić od 21 do 24 stopni Celsjusza.

Czy awokado może zaowocować w domowych warunkach?

Drzewka awokado mogą osiągnąć bardzo pokaźne rozmiary i prezentują się atrakcyjnie, ozdabiając każde wnętrze. Jeśli marzą się nam własne owoce pozyskane z drzewka, niestety musimy liczyć się z tym, że jest to bardzo długotrwały i ciężki do osiągnięcia efekt.

Polska odmiana tej rośliny potrzebuje od około 5 do 6 lat, aby wydać na świat pierwsze owoce. Dodatkowo potrzebuje jeszcze idealnych warunków, aby tak się stało. Zawsze jednak jest szansa, że to właśnie nam uda się je wyhodować... Jaka to wielka satysfakcja, aż trudno sobie wyobrazić!

Najważniejsza w hodowli awokado jest cierpliwość oraz umiejętność odpowiedniej opieki. Nie możemy zapominać o podlewaniu oraz przesadzaniu do większej doniczki, jeśli drzewko nabiera bardziej okazałych rozmiarów.

Hodowla awokado z pestki

Źródło: własne

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News