DomekIOgrodek.pl
ogród w upały

Pixabay/radekkulupa

Jak zadbać o rośliny w upalne dni?

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Szczególnie w ostatnie, upalne dni nasze rośliny zarówno doniczkowe, jak i te rosnące w glebie, wymagają zwiększonej uwagi i regularnego podlewania.

Lepiej wiedzieć, w jaki sposób najlepiej zadbać o niej w czasie upałów oraz mieć świadomość, czego kategorycznie uniknąć, aby rośliny nie uległy niechybnemu poparzeniu.

Jak najlepiej opiekować się roślinami podczas upałów?

Podczas letnich, gorących dni, najlepiej podlewać rośliny raz dziennie. Do roślin doniczkowych najlepiej wlać tyle wody, aby zauważyć, że wycieka ona przed otwory u podstawy donicy.

Warto zainwestować także w żel do kwiatów doniczkowych, który wpłynie na nie pozytywnie podczas letnich dni, ze względu na swoje właściwości dłuższego utrzymywania wilgoci w glebie.

mrożenie

Sposoby na mrożenie produktów spożywczych

CZYTAJ DALEJ

Rośliny doniczkowe, przebywające na balkonie, czy tarasie są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Trzeba bezwarunkowo o nie odpowiednio zadbać. Ziemia w ich przypadku szybko wysycha, co prowadzi do powstawania skorupki na powierzchni, aby tego uniknąć, wyściel pierwszą warstwę podłoża trocinami.

Czego nie robić w ogrodzie podczas upału?

Co najważniejsze, każdy dobry ogrodnik musi wiedzieć, aby nie podlewać roślin w momencie, gdy słońce świeci na całego. Może je to bardzo uszkodzić, ponieważ pod wpływem wody zagraża im poparzenie.

Najlepiej jest zdecydowanie podlać je wcześnie rano lub wieczorem, gdy słońce powoli chowa się za horyzont. Jeśli posiadasz automatyczny system nawadniający, to wykorzystaj jego działanie w nocy.

Warto zaznaczyć także, że trzeba podlewać rośliny letnią wodą, jednak nie całkiem zimną. Taka temperatura może wywołać szok termiczny. Kwiaty w skrzyniach lub na patio należy przestawić w zacienione miejsce.

Źródło: tipy.interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

  • Macierzanki – ozdobne krzewinki w ogrodzie

  • Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

  • Monstera – popularna ozdoba mieszkania

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >