Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Jest 100 razy lepsza niż lep na mole. Nie mogą jej znieść
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 17.09.2023 11:58

Jest 100 razy lepsza niż lep na mole. Nie mogą jej znieść

mole
Canva / Taborsk, Getty Images

Kiedy zaobserwujemy, jak kilka moli spożywczych wylatuje z szafki, trzeba działać szybko. Te owady w mgnieniu oka się rozmnażają i niedługo zapanują w całym naszym domu. Jak się ich pozbyć?

W sklepach znajdziemy specjalne lepy na mole spożywcze. Jest jednak jedna rzecz, która działa dużo lepiej. Niżej podpowiemy, jak pozbyć się owadów. 

Skąd biorą się mole spożywcze?

Czasem mamy wrażenie, że mole w naszym domu pojawiły się nie wiadomo skąd. W rzeczywistości sami przynosimy mole do domu. Do sklepów czasem trafiają produkty sypkie, w których znajdują się larwy.

Larwy moli spożywczych są białe i nieduże. Żywią się produktami w opakowaniach, ale są też w stanie przegryźć się i dostać do innych produktów. Dlatego walka z tymi owadami jest naprawdę trudna.

Kiedy mole się pojawią, musimy zrobić przegląd szafek. Wyrzucić otwarte i rozgryzione opakowania. Poza tym możemy zniechęcić owady do powrotu. Jak to zrobić? Poniżej zdradzimy najlepszy sposób na mole. 

mole (1).jpg
Canva / ViniSouza128, Getty Images

Jak pozbyć się moli spożywczych?

Przeciwko molom możemy zastosować niektóre rośliny. Owady te nie przepadają za zapachem kopru włoskiego. Właśnie on pomoże nam wypędzić mole z domu. Jak to zrobić?

Teraz koper włoski możemy spokojnie znaleźć w sklepach. Świeży koper wsadzamy do szafki, w której rozgościły się mole spożywcze. Warto zrobić to po przejrzeniu i wyrzuceniu zainfekowanych produktów.

Dzięki temu będziemy mieli pewność, że mole już do nas nie wrócą. Jest jeszcze jeden sposób na mole. Te owady nie przepadają również za jedną przyprawą. Niżej zdradzamy więcej.

To pomoże na mole

Przeciwko molom spożywczym warto zastosować również liść laurowy. Wystarczy kilka listków rozłożyć w szafce. Owady nie znoszą aromatu tej przyprawy i naprawdę szybko wyniosą się z naszego domu.

Liść laurowy świetnie działa nie tylko na mole spożywcze. Sprawdź, jakie jeszcze owady nie znoszą tej przyprawy.

mole (2).jpg
Canva / Taborsk, Getty Images
Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10