Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Komunikat Biedronki. Sklep zwróci klientom po 150 zł
Kamil Świętek
Kamil Świętek 01.07.2024 10:29

Komunikat Biedronki. Sklep zwróci klientom po 150 zł

Biedronka
Marek BAZAK/East News

1,5 roku temu Biedronka zorganizowała akcję promocyjną „Magia Rabatów”. Działanie to ściągnęło do sklepów istne tłumy. Klienci mieli otrzymać atrakcyjne rabaty w formie voucherów na zakupy, za zakup produktów objętych promocją.

Niestety, podczas realizacji działań marketingowych doszło do szeregu zaniedbań. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po wnikliwym śledztwie nakazał Biedronce zwrócenie klientom po 150 zł w formie voucherów na zakupy. Koniecznie zobaczcie, czy i wam należy się zadośćuczynienie od dyskontu.

UOKiK o zaniedbaniach Biedronki

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził dochodzenie akcji promocyjnej sieci Biedronka o nazwie „Magia Rabatów” w związku ze skargami klientów dotyczących jej transparentności.

Organ stwierdził, że akcja promocyjna, która miała miejsce 1,5 roku temu, istotnie mogła wprowadzać klientów w błąd. Główne zaniedbania dotyczyły nieścisłości w warunkach promocji w przekazach reklamowych.

– Informacje pojawiające się na plakatach w sklepach nie informowały o produktach, których nie można było kupić za voucher – poinformował UOKiK.

zakupy w Biedronce.jpg
Fot. Marek BAZAK/East News

Kontrowersyjna promocja Biedronki

Wspomniana promocja Biedronki miała dotyczyć zachęcenia do zakupów książek lub zabawek, z których połowa wydanej kwoty miała zostać zwrócona w formie voucheru na zakupy. Niestety, niedokładna lista produktów objęta promocją spowodowała, że spora część klientów zakupiła produkty, które wspomnianą promocją objęte nigdy nie były.

Regulamin akcji „Magia Rabatów” nie był również dostępny w sklepie, co utrudniało zapoznanie się z wytycznymi akcji promocyjnej. W postępowaniu UOKiK nałożyło na Biedronkę obowiązek przyznania klientom, którzy nie wykorzystali wspomnianych voucherów, zadośćuczynienia w postaci środków finansowych.

- W ramach zobowiązania do zmiany praktyk Jeronimo Martins Polska dostarczy nowe vouchery dla poszkodowanych klientów o wartości 150 złotych. Zachęcam wszystkich, którzy wzięli udział w akcji promocyjnej "Magia rabatów", do skorzystania z rozwiązań wynikających z wydanej decyzji – tłumaczy prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Jak otrzymać voucher Biedronki?

– Klienci, którzy otrzymali voucher w ramach akcji promocyjnej 'Magia Rabatów - Zabawki i Książki - Voucher od 01.12.2022 r. do 03.12.2022 r.' i nie został on przez nich zrealizowany w odpowiednim terminie niezależnie od przyczyny, uprawnieni są do otrzymania vouchera o wartości 150 zł na cały asortyment w ramach jednorazowych zakupów [...] niezależnie od ich wartości, ważny rok od daty jego otrzymania (bez możliwości zamiany na gotówkę)" –podaje Biedronka.

Klienci, którzy nie są objęci programem lojalnościowym, powinni skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Należy zaznaczyć, że vouchera nie można wykorzystać na zakup wyrobów tytoniowych i alkoholowych, doładowania telefonów, karty podarunkowe i niektóre środki dla niemowląt.

Biedronka 3.jpg
Fot. Canva/Eskemar, Getty Images Pro

ZOBACZ TAKŻE: