DomekIOgrodek.pl
Co sadzić w sierpniu

unsplash.com/ Markus Spiske

Które rośliny sadzić w sierpniu? Należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach

27 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Które rośliny należy sadzić w sierpniu? Wysiew niektórych trwa wyłącznie do połowy tego miesiąca, a innych - jeszcze przez kilka kolejnych. Warto przeczytać, by wiedzieć, jak właściwie zadbać o swój ogród.

Większość roślin sadzimy wiosną lub wczesnym latem. Należy jednak pamiętać, że istnieją również takie, które w naszym ogródku powinny znaleźć się nieco później. O jakich dokładnie mowa?

Warzywa, które sadzimy w sierpniu

Jak możemy przeczytać na stronie Deccoria.pl, kilka popularnych warzyw, wbrew pozorom, powinniśmy sadzić późnym latem, pamiętając przy tym o kilku bardzo ważnych rzeczach.

Herbata

Nieznane zastosowanie herbaty w domu. W chwilę wyczyścisz nią lustra

CZYTAJ DALEJ

Cykoria: Niektórych może zdziwić fakt, że cykorię można wysiewać od lutego aż do września. Z kolei zbiory zaczynają się na przełomie października i listopada. Należy również pamiętać, że cykorię powinno się pędzić, czyli okryć na około 2-3 surowcem, zapewniającym nieprzenikanie światła.

Kalarepa: To warzywo akurat możemy wysiewać aż do jesieni, a dokładniej do czasu 6-7 tygodni przed pojawieniem się pierwszych mrozów.

Kapusta: Zarówno kapustę włoską, jak i pekińską, bez obaw możemy sadzić w sierpniu. Obie te odmiany wymagają dużego nasłonecznienia, a także gleby o odczynie obojętnym, najlepiej uprzednio zasiloną obornikiem. Warto również mieć na uwadze, by uprzednio przez kilka lat nie rosły w tym samym miejscu inne kapustowate. Należy także pamiętać o intensywnym podlewaniu.

Botwina: Botwinę można wysiewać jeszcze do połowy sierpnia. Następnie należy ją często podlewać, a także często usuwać chwasty.

Rzodkiewka: Tę możemy bez obaw sadzić późnym latem do wilgotnej ziemi. Należy ją regularnie podlewać, jednak zachowując ostrożność.

Cebula: Niektóre odmiany cebul również sadzimy o tej porze roku. Nazywane są zimowymi, a zbieramy je dopiero w czerwcu następnego roku. Chociaż sadzimy je dość późno, w przypadku silnych mrozów ważne jest, by zapewnić jej odrobinę ciepła.

Jakie kwiaty sadzimy w sierpniu?

Druga połowa wakacji to również doskonały czas na wysiew rozsad roślin dwuletnich. Mowa m.in. o bratkach, niezapominajkach, stokrotkach, dzwonkach.

To także dobry czas, by sadzić cebule narcyzów, zimowitów, krokusów jesiennych, pustynników, szachownic, a także drzew i krzewów uprawianych w pojemnikach.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

  • Macierzanki – ozdobne krzewinki w ogrodzie

  • Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

  • Monstera – popularna ozdoba mieszkania

Źródło: Deccoria

Weronika DadokAutor

Wydawca

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Ogród

Kret w ogrodzie. Szkodnik czy potrzebny sąsiad?

Czytaj więcej >

Ogród

Monstera – popularna ozdoba mieszkania

Czytaj więcej >

Ogród

Owoce pigwy – jak wyhodować?

Czytaj więcej >

Ogród

Smagliczki. Uprawa, pielęgnacja i odmiany

Czytaj więcej >

Ogród

Mszyce na kwiatach balkonowych. Zapobieganie i zwalczanie

Czytaj więcej >

Ogród

Frizea – ananasowata roślina doniczkowa

Czytaj więcej >